Jaki zlewozmywak wybrać?

 

Granit to doskonały materiał do wykonania zlewozmywaka. Cechuje go nie tylko ciekawy wygląd, ale także niesamowita trwałość. Granitowy zlewozmywak wpisze się tak naprawdę w wystrój każdej kuchni i uzupełni aranżację. Mówi się, że wybór zlewozmywaka jest decyzją trudniejszą niż mogłoby się wydawać. Pamiętajmy o tym, że zlewozmywak pomaga nam przy wielu codziennych czynnościach.

Zlewozmywaki jednokomorowe

zlewozmywaki granitowe jednokomoroweWśród osób wybierających zlewozmywaki, wybór najczęściej pada na zlewozmywaki granitowe jednokomorowe. Wszystko dlatego, że wyglądają one naprawdę ciekawie. Takie zlewozmywaki występują naprawdę w wielu formach. Mogą być one okrągłe, prostokątne lub narożne. Poza tym nie brakuje modeli wpuszczanych, podwieszanych oraz nakładanych. Zlewozmywak możemy tak naprawdę dobrać do swoich potrzeb. Zlewozmywak granitowy jest niesamowicie schludny oraz trwały. Mówi się, że taki zlewozmywak praktycznie się nie rysuje i nie pęka. Wiele osób wybiera zlewozmywaki granitowe tylko dlatego, że przywołują one na myśl te nieco bardziej ekskluzywne wnętrza. Niestety posiadając granitowy zlewozmywak musimy pamiętać jednak o tym, aby unikać stawiania na nim rozgrzanych garnków. Najlepiej jeśli zrezygnujemy także z wlewania do niego rozgrzanego tłuszczu. Wszystko dlatego, że w momencie, gdy temperatura będzie zbyt wysoka, na powierzchni granitu pojawią się nieestetyczne, niechciane przebarwienia. Najlepiej będzie jeśli wybierzemy zlewozmywak, który posłuży nam przez lata. Wśród zalet zlewozmywaków granitowych wymienia się także łatwość w utrzymaniu czystości. Tak naprawdę w momencie, gdy na jego powierzchni pojawią się przebarwienia, wystarczy wytrzeć go mokrą szmatką i wytrzeć go do sucha. Dobrze wykonany zlewozmywak granitowy potrafi wytrzymać dłużej niż wszystkie inne sprzęty w kuchni. Jeśli posiadamy już taki zlewozmywak, ważne jest abyśmy odpowiednio go konserwowali, dzięki czemu posłuży nam przez lata. Czasami wystarczy codzienne mycie płynem do mycia naczyń, jednak musimy pamiętać, że nie wyczyści on poważniejszych zabrudzeń. Dużo osób decyduje się również na natłuszczanie zlewozmywaków granitowych, dzięki którym bardzo ładnie lśnią.

Kupując zlewozmywak, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, ilu komór tak naprawdę potrzebujemy. Jeśli nie posiadamy w naszej kuchni zmywarki, dobrze będzie gdy wybierzemy zlewozmywak dwukomorowy. W momencie, gdy możemy pozwolić sobie na zmywarkę, z powodzeniem wystarczy nam zlewozmywak jednokomorowy. Najlepsze będą zlewozmywaki granitowe, ponieważ są one najtrwalsze.

 

Jaki zlewozmywak wybrać?
Przewiń na górę