Karma dla małych psów to podstawa żywienia

Każdy czworonóg potrzebuje odpowiedniego rodzaju pielęgnacji i wsparcia ze strony swojego właściciela. Odpowiednia troska jest najlepszym, co można dać swojemu sierściatemu przyjacielowi, zarówno temu dużemu, jak i temu mniejszemu. Małe psy to urocze stworzenia, jakby wprost stworzone do przytulania, noszenia, głaskani. Są one ulubionymi czworonogami między innymi dzieci, którym kojarzą się z maskotkami.

Jak najlepiej dobrać karmę dla małych psów?

karma dla małych psówI chociaż nie sposób odmówić pieskom niewielkich rozmiarów czaru i uroku, należy stale mieć na uwadze, że nie są to zabawki, lecz żywe stworzenia, a ich przeznaczeniem wcale nie było bycie ozdobą salonu. Początkowo wiele małych psów miało za zadanie być rasami myśliwskimi lub stróżującymi, mimo że z biegiem czasu zaczęły uchodzić za słodkie kanapowce. Oczywiście ich miniaturowość jest bardzo praktyczna, o wiele łatwiej zabrać je ze sobą gdziekolwiek, nie potrzebują też wiele przestrzeni, a przy okazji wyglądają niezwykle uroczo. Bardzo rozczulają serce, a jednak potrzebują szczególnej troski, szczególnie jeśli chodzi o żywienie. Karma dla małych psów musi być skomponowana tak, żeby dostarczyć psinkom całego mnóstwa wartości odżywczych i kalorii. Wbrew pozorom ci maleńcy najlepsi przyjaciele człowieka mają bardzo duże zapotrzebowanie kaloryczne, ponieważ zużywają znacznie więcej kalorii na kilogram swojej masy niż duże psy. Mimo że nie mają dużych ciał, to są bardzo charakterne, energiczne, skoczne, no i… hałaśliwe. Bardzo lubią szczekać, manifestując tym nie tylko swoją obecność, ale również swoje niezadowolenie. Z tego właśnie powodu potrzebują jedzenia, które doda im energii. Decydując się na karmę, należy pamiętać zarówno o rozmiarze naszego czworonoga, ale również o jego wieku, zdrowiu i indywidualnych potrzebach. Karma dla niewielkich psów występuje w wariancie dla szczeniaków oraz w wariancie adult, ponieważ potrzeby szczeniąt różnią się od potrzeb dorosłych psów. Zawsze jednak niezbędny jest właściwy podział składników odżywczych, wśród których prym wieść powinno białko, choć równie ważne są również błonnik pokarmowy, wapń, fosfor.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, czy karma dla psów małych ras ma postać niewielkich chrupków albo granulek, żeby były one sobie w stanie poradzić z tym pokarmem. Małe pieski powinny dostawać swoją karmę dwa lub trzy razy dziennie w określonych porach, a ze względu na to, że mają skłonności do wywołanego nadmiernym jedzeniem tycia, nie należy zostawiać im wolnego dostępu do artykułów spożywczych.

Karma dla małych psów to podstawa żywienia
Przewiń na górę