Kiedy pompę poddać konserwacji?

Nie wszyscy zdaja sobie sprawe z tego, jak ważną role w instalacjach przemysłowych odgrywają pompy. Dotyczy to w szczególności tych instalacji, które produkują substancje ciekłe, lub też wykorzystują je w produkcji. Sprawne pompy są konieczne, aby wprowadzać używane medium w ruch.

Jak powinno się remontować pompy przemysłowe?

zalecany remont pompChyba każdy z nas zdaje sobie sprawe, ze obecny przemysł jest oparty na wykorzystywaniu różnych maszyn.  Oprócz potężnych maszyn produkcyjnych, ważną rolę odgrywają także bardziej niepozorne urządzenia, takie jak na przykład pompy przemysłowe. Ich znaczenie jest szczególnie duże w przypadku tych instalacji produkcyjnych, które zajmują się wytwarzaniem, czy tez przetwarzaniem substancji w stanie ciekłym. Są one wykorzystywane, aby przetaczać te substancje i  tym samym wprowadzać je w ciągły ruch w obrębie instalacji. Jak łatwo się domyśleć, usterka jakiejkolwiek pompy przemysłowej może skutkować poważnymi przestojami w produkcji. Dlatego też warto wiedzieć, jak wykonywać zalecany remont pomp. Przede wszystkim bardzo ważne jest, aby szybko samodzielnie zdiagnozować usterkę którejś z pomp. Bardzo łatwo jest wykryć usterkę, porównując wydajność naszej instalacji produkcyjnej z analogicznym okresem na przykład w poprzednim tygodniu. Jeżeli widać znaczny spadek wydajności produkcji zazwyczaj oznacza to , że jakieś problemy występują z używanymi w naszym zakładzie pompami przemysłowymi. Na szczęście naprawa usterki pompy nie trwa zbyt długo o ile zlecimy ja profesjonalistom. W pierwszym etapie naprawy zazwyczaj dokonywany jest demontaż pompy przemysłowej na najdrobniejsze elementy, z których się ona składa. Jest to jedyny sposób, aby możliwe było wykrycie wszelkiego rodzaju nieprawidłowości jeżeli chodzi o stan techniczny podzespołów pompy. Do badania podzespołów zazwyczaj wykorzystywany jest specjalistyczny mikroskop cyfrowy, należy jednak pamiętać co wcześniejszym dokładnym oczyszczeniu wszystkich podzespołów pompy. Kolejny krok naprawy, w  przypadku, gdy jakieś nieprawidłowości zostaną wykryte w wyniku diagnostyki, to wymamiań lub też regeneracja elementów pompy przemysłowej. Ostatni etap zaś to ponowny montaż pompy oraz jej właściwe uszczelnienie, aby nie dochodziło do podobnych usterek w przyszłości.

Pompy odgrywają ogromną rolę w przemyśle, dlatego też warto widzieć jak postępować w przypadku ich usterki. Wydaje się ze najlepszym sposobem jest oddawanie ich do naprawy w przypadku zauważenia jakichkolwiek oznak ich nieprawidłowego działania. Ważne, by naprawę pomp zlecać profesjonalistom wyposażonym w odpowiedni sprzęt.

Kiedy pompę poddać konserwacji?
Przewiń na górę