Klimatyczne oświetlenie sufitu

 

Jakiś czas temu kupiłam duże mieszkanie na nowo budowanym osiedlu i w tym miesiącu zostało mi ono oddane do zamieszkania. Oczywiście najpierw muszę je urządzić, bo deweloper sprzedaje takie mieszkania w stanie surowym. Plany o tym, jak mają wyglądać poszczególne wnętrza, snułam już od kilku miesięcy, jednak teraz zmienia mi się nieco koncepcja, bo znalazłam nowe inspiracje. Postanowiłam, na przykład, większą uwagę zwrócić na sufit. Okazuje się, bowiem, że nie musi się na nim znajdować tylko i wyłącznie lampa.

Nietypowy sufit w nowym mieszkaniu

sufit podświetlanyUrządzając wnętrza często skupiamy się na podłodze oraz ścianach, zapominając zupełnie o suficie. W dawnych czasach sufity były integralną częścią aranżacji całego pomieszczenia, dlatego dekorowało się je na różne sposoby. Obecnie powoli wraca się do tego trendu, czego dowodem jest coraz większa popularność sufitów podwieszanych. Ja w salonie postanowiłam stworzyć sufit podświetlany, co wiązało się z koniecznością zamontowania również sufitu podświetlanego. Moja przyjaciółka, która jest projektantką wnętrz, pomogła znaleźć optymalne rozwiązanie. Postawiłam na oryginalność. Podwieszany sufit będzie miał grafikę, przedstawiającą zielone rośliny. Obraz ten zostanie podświetlony lampami led, które będą zmieniać kolory. Lampy takie steruje się za pomocą specjalnego pilota. Można za ich pomocą tworzyć we wnętrzach niepowtarzalny klimat, który sprawdzi się na imprezie czy też przy romantycznym wieczorze. Co prawda sufit podwieszany i podświetlany kosztować mnie będzie trochę pieniędzy, ale mam zamiar w tym mieszkaniu zatrzymać się na dłuższy czas, a potem je wynajmować. Taka atrakcja jest zawsze dodatkowym atutem, który pozwala szybciej wynająć dane mieszkanie. Zarówno podwieszany sufit, jak i całe oświetlenie zostanie mi założone przez specjalistów. Z tego, co udało mi się dowiedzieć, montaż jednego i drugiego zajmie niecałe dwa dni, dzięki czemu nie będę za bardzo miała wydłużonego całego remontu. Poza sufitem, wybrałam już kolory ścian, a także podłogi. Zamówiłam też meble do wszystkich pomieszczeń.

Urządzając swoje nowe mieszkanie postanowiłam postawić nie tylko na funkcjonalność, ale też na atrakcyjne rozwiązania wizualne. Jednym z nich jest przykładowo podwieszany sufit, który zostanie dodatkowo oświetlony za pomocą kolorowych lampek ledowych. Taki sufit jest więc wspaniałą dekoracją pomieszczenia i dzięki niemu można w pomieszczeniu, wieczorami, budować nastrój za pomocą światła. Już nie mogę się doczekać, aż podwieszany sufit pojawi się w moim domu.

 

Klimatyczne oświetlenie sufitu
Przewiń na górę