Korzystamy z dobrych kocy gaśniczych

Koc gaśniczy jest to rodzaj podręcznego sprzętu gaśniczego, który służy do mechanicznego odcięcia dopływu powietrza do płonących materiałów oraz tłumienia ognia. Wiele osób nie ma świadomości tego, w jaki sposób powinno się prawidłowo użytkować taki koc gaśniczy i jednocześnie czy jest on obowiązkowym sprzętem przeciwpożarowym. Odpowiedzi na te wątpliwości mogą być bardzo pomocne i podjąć nam odpowiednią decyzję odnośnie zakupu koca gaśniczego.

Zalety stosowania koca gaśniczego

koce gaśnicze cenaKoc gaśniczy wykonany jest z włókna szklanego. Jest to tkanina, która jest odporna na temperatury do 450 stopni Celsjusza, trudno się zapalająca oraz trudnopalna. Idealnie nadaje się do gaszenia ognia powierzchniowego, jak również do gaszenia ludzi. Można stosować go do różnych rodzajów pożarów, jednak gaszona powierzchnia powinna być płaska i nie większa od rozmiaru koca. Jeżeli interesują nas dobre jakościowo koce gaśnicze cena powinna być na rozsądnym poziomie. Koce gaśnicze dodatkowo powinny spełniać specjalne normy, powinny mieć również dopuszczalne rozmiary. Idealnie nadają się do gaszenia punktowych palących się miejsc. Ważne jest to, aby dokładnie przykryć miejsce pożaru takim kocem oraz docisnąć go dookoła płonącego przedmiotu. Znaczenie będzie miało także osłonięcie dłoni oraz własnego ciała przed działaniem wysokiej temperatury emitowanej przez palący się przedmiot. Koc może być także wykorzystywany na stanowiskach spawalniczych albo w innych miejscach jako zasłona przed działaniem wysokiej temperatury. Materiał, z jakiego wykonuje się takie koce, wyróżnia się dużą odpornością na przepalanie od drobnych odprysków. Koce gaśnicze, tak samo jak inny podręczny sprzęt gaśniczy, powinien być co 12 miesięcy regularnie kontrolowany pod względem technicznym. Serwis powinien polegać na sprawdzeniu pojawiających się przepaleń, przedziurawień czy innego rodzaju zniszczeń. Koce mogą być używane wielokrotnie, aż do momentu zniszczenia, dlatego jest to inwestycja na długie lata i coraz większa liczba osób wybiera taką formę zabezpieczania się przed pożarem.

Podsumowując, koce gaśnicze są idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują szybko i łatwo ugasić niewielki punktowy pożar. Użytkowanie takiego koca jest znacznie łatwiejsze, niż w przypadku gaśnicy i jednocześnie pozwala na szybkość działania. Koce gaśnicze nie są jednak obowiązkowym elementem wyposażenia, o ile nie wynika to ze specjalnej analizy zagrożenia pożarowego. Warto jednak mieć pod ręką taki produkt, który może bardzo skutecznie nas ochronić przed ogniem.

Korzystamy z dobrych kocy gaśniczych
Przewiń na górę