Koszule do karmienia piersią

 

Kobieta, która przygotowuje się do porodu musi odpowiednio wcześnie spakować torbę do szpitala, w której umieści rzeczy niezbędne dla dziecka, a także dla siebie. Warto zapoznać się z listą potrzebnych rzeczy, którą można znaleźć na przykład na stronie szpitala, co pozwoli o niczym nie zapomnieć. Jednym z elementów pakowanym do torby, którą zabiera się do szpitala na poród a także strojem, bez którego wiele mam nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania przez cały okres karmienia dziecka piersią jest koszula odpowiednia do karmienia.

Odpowiednia koszula do karmienia piersią

przydatna koszula do karmieniaOdpowiednio dobrana koszula do karmienia zaprojektowana jest w taki sposób, że wyjęcie jak i chowanie piersi odbywa się w sposób całkowicie dyskretny, przy czym czynność ta jest szybka, niekłopotliwa i wygodna. Podczas używania zwykłych koszul ciężko o taki komfort i funkcjonalność. W pierwszych dniach po porodzie wskazane jest noszenie koszuli nocnej, ponieważ dzięki dopływowi powietrza krocze po porodzie naturalnym lepiej się goi, natomiast w przypadku porodu przez cesarskie cięcie spodnie od piżamy lub dresowe mogłyby uciskać ranę na brzuchu. Na rynku dostępnych jest kilka różnych typów koszul do karmienia różniące się między sobą głównie wykończeniem dekoltu i sposobem, w jaki wyjmuję się lub odsłania pierś do karmienia dziecka. Niektóre koszule są z odpinanymi ramiączkami, inne z dekoltem zapinanym na guziki lub napy, z dekoltem kopertowym, z gumką lub z rozcięciami na wysokości piersi. O tym jak bardzo okazuję się przydatna koszula do karmienia każda młoda mama przekona się już w pierwszych chwilach po urodzeniu dziecka, a także później, nawet wtedy, kiedy karmienie piersią się skończy, ponieważ niektóre modele koszul można używać nawet później, kiedy już nie karmi się dziecka. Warto wybrać koszulę z dobrej jakości materiału, ponieważ taka dłużej posłuży oraz da więcej komfortu kobiecie, która będzie ją nosić. Dzięki koszuli do karmienia można nakarmić dziecko w obecności innych osób, na przykład członków rodziny, przy zachowaniu komfortu, ponieważ nie dochodzi do obnażenia piersi i wszystko odbywa się dyskretnie.

Karmienie piersią to najbardziej polecany przez specjalistów sposób karmienia dziecka, a także wspaniały czas, z którego rodzi się niesamowita więź między mamą a dzieckiem. Aby móc w pełni skupić się na dziecku i wspólnych chwilach warto zaopatrzyć się we wszystko, co może ułatwić codzienne funkcjonowanie. Koszula do karmienia ułatwi i usprawni przebieg karmienia dziecka piersią.

 

Koszule do karmienia piersią
Przewiń na górę