Kryształy w żyrandolu

Kryształowy żyrandol ponownie wraca jako element oświetleniowy i dekoracyjny do wielu pomieszczeń. Kiedyś był najczęściej widywany w eleganckich salach balowych, teraz zyskuje swoją popularność w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Coraz chętniej wykorzystuje się go podczas aranżacji wnętrz. Światło, które odbija się od kryształów daje niepowtarzalne efekty świetlne. Oprócz tego taki żyrandol posiada jeszcze inne zalety.

Zastosowanie żyrandolu z kryształów

żyrandol kryształowy cenaDo niedawna istniało przekonanie, że kryształ pasuje tylko do eleganckich i wytwornych pomieszczeń. Tak naprawdę taki żyrandol będzie współgrał z każdym stylem. Należy go jedynie odpowiednio dopasować do mebli i innych dodatków. Dzięki temu stworzymy niebanalne wnętrze. Można stosować go w salonie, korytarzu czy też w łazience. W sypialni idealnie połączy się z eleganckim łóżkiem i drewnianymi komodami. Często wydaje nam się, że żyrandol kryształowy nie będzie pasował do nowoczesnego stylu, ale modele o geometrycznym kształcie idealnie wpasują się do takiego wnętrza. Wybierając żyrandol kryształowy cena wcale nie musi nas odstraszyć. Kiedyś wykonywane one były z prawdziwego kryształu górskiego, który jest zwyczajnie drogi. Nowoczesne żyrandole kryształowe są tak na prawdę zrobione ze szkła lub plastiku. Żyrandol taki jest wówczas jedynym z mocnych akcentów. Jest on głównym punktem w pomieszczeniu i skupia na sobie całą uwagę. Żyrandole te kojarzą nam się głównie ze stylem glamour. Ten styl cechuje się dominacją elegancji, przepychu i efektownymi dodatkami. Nic więc dziwnego, że kryształowe lampy idealnie dopełniają taką aranżację. Ładnie odbijają światło i pasują do innych błyszczących dodatków, które znajdują się w takim pomieszczeniu. Takie oświetlenie również będzie pasowało w typowych mieszkaniach elektycznych. Łączy się w nich różne trendy, a kryształowy żyrandol może pojawić się w nich w formie dyskretnego dodatku. Pięknie się one prezentują w pokojach urządzonych w stylu klasycznym i retro. W ofercie wielu sklepów znajdziemy żyrandole z kryształami o różnym kształcie, a ich ceny będą zróżnicowane.

Taki typ oprawy jest niezwykle ciekawą i efektowną alternatywą do lamp wiszących. Żyrandol z kryształkami doda charakteru każdemu pomieszczeniu oraz podkreśli jego najlepsze cechy. Odpowiednio dobrany stworzy spójną całość. Gra świateł dodaje każdemu wnętrzu uroku. Ważne przy wyborze takiego żyrandola jest to żeby nie przytłaczał on jednak pomieszczenia swoją okazałą formą. Dlatego też podczas jego wyboru należy ocenić dokładnie w jakim pomieszczeniu ma się on znajdować.

Kryształy w żyrandolu
Przewiń na górę