Książki o tematyce politycznej autorstwa Stanisława Michalkiewicza

 

Od lat mój mąż pasjonuje się polityką. Jest bardzo wymagającym czytelnikiem i zawsze szuka tylko rzetelnych lektur. Bardzo lubi zaczytywać się w książki o tematyce politycznej. Dzięki temu na bieżąco jest w stanie śledzić wydarzenia polityczne z kraju i ze świata. Jako że nie pasjonuje się na co dzień polityką nie zawsze jestem na bieżąco w informacjach. By dotrzymać kroku mężowi postanowiłam zakupić kilka książek o tej tematyce.

Przystępne książki polityczne

stanisław michalkiewicz - książki polityczneW poszukiwaniach książek o tematyce politycznej chciałam się poradzić kogoś, kto ma w tym temacie więcej doświadczenia ode mnie. Jako że nie mam wykształcenia politologicznego nie wiedziałam jak mam zabrać się do tego tematu. Chciałam znaleźć coś, co byłoby dla mnie przystępne i łatwo przyswajalne. Tak dotarłam  do książek autorstwa Stanisława Michalkiewicza, który jest cenionym prawnikiem, publicystą i profesorem akademickim. Autor książek od wielu lat omawia zagadnienia polityczne, które tylko pozornie są skomplikowane. Stanisław Michalkiewicz w swoich książkach odnosi się do tematyki polskiej, niemieckiej oraz żydowskiej. Porusza również tematykę Niemców i Żydów i antypolonizmu. Jest autorem kilkunastu książek o tematyce historycznej i politologicznej. Postanowiłam, że spróbuję podjąć wyzywanie i zamówię kilka książek tego pisarza. W wyszukiwarce internetowej wpisałam stanisław michalkiewicz – książki polityczne. Znalazłam wiele ciekawych i polecanych książek i postanowiłam wybrać coś zarówno dla siebie jak i dla męża. Miałam nadzieję, że książki Michalkiewicza spodobają się mężowi, gdyż są one komentowane przez czytelników jako zmuszające do głębszych przemyśleń. Poza tym autor w swoich książkach porusza najpopularniejsze ideologie oraz obala mity i teorie spiskowe powiązane z polityką i historią. Pokazuje także w innej perspektywie historię naszego kraju. Przede wszystkim opisuje tematykę walki o wolność oraz podejmuje rozważania dotyczące zniewolenia naszego państwa. Autor pisze lekkim piórem o aktualnych sprawach politycznych, społecznych i gospodarczych. Dzięki temu przyswajamy wiedzę w prosty przystępny sposób.

Zakupienie kilku pozycji książek Michalkiewicza było bardzo dobrym pomysłem, zarówno ja jak i mąż zaczytaliśmy się w jego książki. Dzięki temu mogę z mężem dzielić jego pasję i wspólnie omawiamy różnego rodzaju kwestie dotyczące świata polityki. Książki pisane są w bardzo przystępny sposób i umożliwiają przyswojenie wiedzy każdemu czytelnikowi. W książkach autora podoba mi się lekkość treści, które przedstawiane są w zrozumiałej formie.

 

Książki o tematyce politycznej autorstwa Stanisława Michalkiewicza
Przewiń na górę