Księgowej udzieliłem pełnomocnictwa w urzędach

Przez kilkanaście ostatnich lat pracowałem na umowę o pracę. Jestem zawodowym kierowcą w transporcie krajowym. Każdego dnia przemierzam cały kraj wzdłuż i wszerz samochodem dostawczym. Teraz już nie pracuję na umowę o pracę ale na umowie o współpracę. Okazało się bowiem, że bardziej opłaci mi się założyć własną firmę. Rozliczeniowo wyszło to o wiele korzystniej aniżeli w przypadku umowy o pracę. Po założeniu własnej firmy dotarło do mnie, że sam nie ogarnę dokumentacji księgowej. Dzisiaj to jednak żaden problem.

Szybko znalazłem profesjonalną księgową

księgowa w Tarnowskich GórachGdy zarejestrowałem w urzędzie swoją własną firmę to dopiero wówczas zacząłem się zastanawiać nad ogarnięciem całej dokumentacji finansowo-księgowej. Wiedziałem tylko tyle, że sam na pewno tego nie ogarnę, bo się na tym po prostu nie znam. Potrafię jeździć samochodem i rozwozić towar, ale nie jestem biegły w dokumentach i prowadzeniu firmowej księgowości. Na szczęście we wszystkim pomogła mi pewna księgowa w Tarnowskich Górach. To miasto, w którym żyję na co dzień, więc postanowiłem właśnie tam znaleźć biuro księgowe, które poprowadzi moje sprawy firmowe. Jak tylko podpisałem umowę na usługi księgowe to udzieliłem pełnych pełnomocnictw swojej nowej księgowej. Upoważniłem ją do wszelkich spraw urzędowych. Moja księgowa może reprezentować moją firmę przed urzędem podatkowym i ubezpieczeniowym. Ma ode mnie pełnomocnictwa na wypadek wszelakich kontroli urzędowy. Dzięki temu nie muszę martwić się o nic co się wiąże z reprezentowaniem mojej firmy przed urzędnikami. A tych spraw do załatwienia jest naprawdę wiele. Począwszy od tego, że każdy urząd może przeprowadzić w mojej firmie kontrolę. Dlatego za największy luksus psychiczny uważam zatrudnienie naprawdę dobrej księgowej. Dzięki temu mogę dzisiaj zająć się tym co lubię i umiem. Nie muszę się zastanawiać nad papierami księgowymi czy dokumentami finansowymi. Wszystko przekazuję mojej księgowej, która skrupulatnie rozlicza moją firmę pod względem podatkowym. A ja mogę być pewien, że wszystko jest rozliczone jak należy.

Dzisiaj mogę nazwać się przedsiębiorcą, ponieważ prowadzę własną firmę transportową. To nic, że robię dokładnie to samo co robiłem jeszcze kilka miesięcy temu na umowę o pracę. Mam swoją firmę i wykonuję zlecenia na rzecz innej firmy. Zatrudniam genialną księgową, która rozlicza wszystkie kwestie związane z prowadzoną przeze mnie firmą. Nie muszę się martwić o moje podatki i ubezpieczenia. Księgowa reprezentuje mnie we wszystkich urzędach, w których mogą cokolwiek chcieć od mojej firmy.

Księgowej udzieliłem pełnomocnictwa w urzędach
Przewiń na górę