Które wkłady do pieluch wybrać?

Badania pokazują, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem polskich konsumentów cieszą się pieluszki wielorazowe. Oczywiście w porównaniu do produktów jednokrotnego użytku nadal są one kupowane rzadko, jednak regularnie przekonuje się do nich oraz więcej nowych osób. Dlaczego tak się dzieje? Z bardzo różnych powodów. Postaram się dzisiaj je wymienić oraz wskazać te produkty, które w mojej ocenie warto zakupić.

Najlepsze wkłady do pieluch

uniwersalne wkłady do pieluch wielorazowychSama byłam przerażona na samą myśl o tym, że mam używać wielorazowych pieluch. Przed narodzinami Grzesia nawet nie brałam tego pod uwagę. Maluszek urodził się jednak przedwcześnie i borykał się z wieloma zmianami skórnym, więc potrzebowała wzmożonej pielęgnacji z mojej strony. Na szczęście szybko zdałam sobie sprawę z tego, że jednorazowe pieluszki bardzo źle wpływają na pupę mojego brzdąca, więc sięgnęłam po produkty wielorazowe. Niemal natychmiast zrozumiałam, że używanie takiego towaru nie jest tak problematyczne, jak niegdyś stosowanie tetry. W dodatku zaczęłam dostrzegać, że używając wielorazowych pieluch, dbam o nasze środowisko naturalne. Wcześniej nawet o tym nie pomyślałam, ale jako matka wiedziałam już, że moja rodzina zaczęła generować olbrzymie ilości śmieci i zaczęło mnie to irytować. Oczywiście największą zaletą używania pieluch wielorazowych było jednak to, że dzięki nim miałam pewność, że pupa mojego dziecka jest należycie chroniona przed wilgocią i nie będzie narażona na odparzenia oraz zmiany alergiczne. Początkowo bałam się jednak, że wkłady, które kupowałam, będę musiała bardzo często wymieniać. Na szczęście nie miałam racji. Okazało się, że można bez większego problemu zakupić bardzo dobrej jakości uniwersalne wkłady do pieluch wielorazowych. Przeważnie tego typu produkty są wykonane z kilku warstwa bardzo dobrze chłonącej wilgoć mikrofibry, dzięki czemu potrafią zabezpieczyć pupę niemowlaka przed moczem przez wiele godzin. Zakładając podobny wkład mam zatem pewność, że mój syn może bez problemu udać się ze mną na dłuższy spacer, a nawet przespać spokojnie całą noc bez konieczności częstego przebierania. 

Istnieje wiele korzyści płynących ze stosowania wielorazowych pieluch. Kupując takie produkty, warto pamiętać o tym, że dzięki temu lepiej dbamy o naszą planetę oraz dokładniej chronimy pupę naszego niemowlaka przed alergenami i odparzeniami. Dostępne obecnie na rynku  wielorazowe artykuły do przewijania niemowląt są przeważnie wykonywane z bardzo dobrych materiałów i nie musimy się martwić o to, że stosując je będziemy zmuszeni używać ich hurtowe ilości.

Które wkłady do pieluch wybrać?
Przewiń na górę