Kurs na operatora żurawia

W ostatnich latach w Polsce, gospodarki prężnie idzie do przodu. Co za tym idzie sektor budowlany i przemysłowy otrzymuje bardzo wiele zleceń A popyt na nie ciągle rośnie. Właśnie dlatego wiele osób postanawia zostać operatorem żurawia, a więc maszyny dźwigowej, która jest jedną z największych w swoim rodzaju i najbardziej efektywna w swoim działaniu, często jest po prostu nie do zastąpienia, w szczególności w przypadku dużych przedsięwzięć. Ile jednak zarabia średnio zarabiający operator żurawia? Czy jest to ciekawa praca na długie lata? Jak zrobić kursy na operatora i ile kosztują?

Jak uzyskać certyfikat na żurawia? 

szkolenia na operatora żurawiaNa wszystkie powyższe pytania postaram się odpowiedzieć w właśnie tej publikacji. Na wstępie jednak warto powiedzieć z czym wiąże się praca jako operator żurawia. Posiada ona wiele ciekawych zalet, w których bez wątpienia jest również dość wysokie wynagrodzenie, jednak nie jest to praca bez wad. Pierwsza wadą pracy w kabinie żurawia jest samotność. Szczególnie widoczne jest to w przypadku żurawi wieżowych, gdzie na wysokości kilkudziesięciu metrów, często wykonywana jest praca przez 6 A nawet 8 godzin bez żadnego zejścia na ziemię. W kabinach są zamontowane często lodówki czy nawet mikrofale, wiąże się to jednak z samotną praca w pełnym wymiarze godzinowym. Cechy jakie powinien posiadać operator żurawia, żeby móc się spełniać w tym zawodzie przez lata, to: cierpliwość, odpowiedzialność i logiczne myślenie. Odpowiedzialność jest naprawdę ogromną, ponieważ nawet jeśli nie zrobimy nikomu krzywdy fizycznej, co w przypadku tak olbrzymiej maszyny naprawdę nie jest trudne, każde potknięcie może wiązać się również z wyprzedzeniem olbrzymich szkód w mieniu, co wiąże się z dużymi pieniędzmi. Warto więc się dobrze zastanowić przed pójściem na szkolenia na operatora żurawia czy posiadamy powyższe cechy i czy na pewno jest to praca dla nas. Ciekawsza wydaje się pracą na mniejszych żurawiach samojezdnych. Jest ona zdecydowanie bardziej elastyczna, ponieważ oprócz operowaniem dźwigiem żurawia, musimy sprawnie przemieszczać się żurawiem, często wymaga to wysokich umiejętności motoryzacyjnych i logicznego myślenia. 

Wiele osób na pewno chciałoby poznać odpowiedź na kluczowe pytanie a więc jakie zarobki oferowane są dla operatorów żurawi. Ciężko jednoznacznie ja wskazać, ponieważ uzależniona są one od wielu wytycznych, z których główne to: doświadczenie operatora żurawia, miasto w którym pełnione jest zlecenie, renoma i budżet firmy zlecającej oraz typ i gabaryt żurawia. Średnia stawka miesięczna oscyluje pomiędzy 2,5 tysięcy a 3,5 tysięcy złotych. Na przykład w Warszawie, stawki te drastycznie rosną, w przypadku większych przedsięwzięć, operator żurawia jest w stanie zarobić nawet 6/7 tysięcy złotych miesięcznie netto.

Kurs na operatora żurawia
Przewiń na górę