Leczniczy ekstrakt konopny

 

Ekstrakt konopny nie jest produktem popularnym wśród ludzi. Niestety nie każda osoba wie, że może mieć zbawienny wpływ na nasz organizm, ponieważ ma niesamowite właściwości terapeutyczne i lecznicze. Można powiedzieć, że jest on lekiem w stu procentach naturalnym i może być stosowany na dużą ilość chorób cywilizacyjnych.

Można wyróżnić dwa rodzaje ekstraktu konopnego

polecany ekstrakt konopnyPierwszym z dwóch rodzajów jest polecany ekstrakt konopny z nasion. Jest to całkowicie naturalny i legalny ekstrakt. Pozyskiwany z nasion hodowanych w specjalnie do tego przeznaczonych konopi siewnych. Ekstrakt ten jest tłoczony na zimno przez co posiada charakterystyczny smak i zapach orzechów pomieszanych ze słonecznikiem. Nie jest to ekstrakt, który nadaję się do spożycia i przez tłoczenie w niskich temperaturach ma tendencje do jełczenia, dlatego należy go przechowywać najlepiej w lodówce. Najlepiej stosować go na powierzchniowe rany, ponieważ ułatwia krzepnięcie krwi oraz skutecznie regeneruje włosy i paznokcie. Drugi rodzaj to ekstrakt konopny z kwiatów. Oczywiście ten ekstrakt również jest całkowicie legalny, wytwarzany jest z kwiatów specjalnie do tego hodowanych konopi siewnych i nie zawiera substancji narkotycznych. Smakiem niestety przypomina gorzkie lekarstwo. Ekstrakt z kwiatów można stosować do leczenia chorób psychicznych takich jak schizofrenia, depresja czy nerwica, chorób neurodegeneracyjnych takich jak autyzm czy stwardnienie rozsiane jak i również do zwykłych stanów zapalnych, ponieważ ma silne właściwości przeciw zapalne. Oczywiście ekstrakty konopne które są w stu procentach legalne można kupić w sklepach specjalizującymi się w medycynie naturalnej jak i również w sklepach internetowych. Nie należy jednak zapominać, że warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania takich ekstraktów, żeby wszystko odbywało się bezpiecznie. Niestety, ale wszystko da się przedawkować i należy dmuchać na zimne. Wracając do samych konopi matka natura obdarzyła je niezwykłą mocą i składnikami które nadają się do leczenia dużej ilości schorzeń. Również ekstrakty z nich mogą zastąpić niektóre suplementy diety.

Niestety należy jednak uważać zwłaszcza w Internecie co się kupuję, ponieważ dalej istnieje duże ryzyko, że można zakupić coś nielegalnego. Lecz tak jak wszystko można sprawdzić wystarczy dokładnie czytać etykiety i opisy produktów które się zamawia. Wtedy na pewno wszystko skończy się pomyślnie. Warto zapamiętać, że ekstrakt konopny jest jednym z lepszych naturalnych dostępnych leków.

 

Leczniczy ekstrakt konopny
Przewiń na górę