Legowisko na europalecie

Poszukując ciekawych sposobów na zaaranżowanie przestrzeni w domu, w którym mieszka pies, warto zwrócić uwagę na niestandardowe legowiska. Wśród nich znaleźć można namioty, kanapy dla czworonogów, a także specjalne budki z europalet. Zwłaszcza te ostatnie cieszą się od jakiegoś czasu dużą popularnością. Pozwalają na nietypowe i interesujące wykończenie mieszkania. Europalety mogą być też wykorzystane jako podest pod klasyczne legowisko, co z pewnością przypadnie do gustu psom wysokim w kłębie. Po odpowiednim przygotowaniu można z powodzeniem wykonać je samodzielnie.

Europalety w domu, w którym mieszka pies

poduszki dla psów na europaletyWielu właścicieli czworonogów nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne dla psa jest posiadanie tak zwanego bezpiecznego miejsca. To w nim może się on wyciszyć i odizolować od drażniących bodźców. Zwykle rolę tę przyjmuje klatka kennelowa lub dobrze zaprojektowane legowisko. Może ono przyjąć wiele form, jedną z nich są specjalne budki wyposażone w poduszki dla psów na europalety. Materiał ten jakiś czas temu zdobył popularność jako sposób na urządzenie mieszkania w niecodziennym stylu. Sprawdzając się jako baza meblarska dla ludzi, można przyjąć, że równie dobrze będzie spełniał swoje zadanie jako psie legowisko. Coraz więcej sklepów z akcesoriami dla zwierząt domowych proponuje więc konstrukcje z palet. Wśród nich wyróżniają się budki, które służą jako domowy zamiennik klatki kennelowej, który pozwala psu odciąć się od stresorów. Kolejnym typem są podesty, na których można ułożyć poduszki lub tradycyjne legowiska. Są one bardzo lubiane zwłaszcza przez wysokie psy, ponieważ ułatwiają wstawanie. Z powodzeniem można je też wykonać samodzielnie, gdyż europalety są powszechnie dostępne. Pamietać jednak należy o tym, że muszą zostać dokładnie wyszlifowane, aby pies nie skaleczył się o wystające drzazgi, Ze względu na to, że większość palet jest impregnowana, warto zadbać też o to, aby pokryć je nietoksyczną farbą lub lakierem, dzięki czemu w razie gdyby czworonóg ją pogryzł, nie dojdzie do zatrucia.

Dla psa bardzo ważne jest, aby w domu znajdowało się jego bezpieczne miejsce, w którym będzie mógł odciąć się od zewnętrznych bodźców i odpocząć. Dlatego tak istotny jest dobór odpowiedniego legowiska. Warto zainteresować się popularnymi od niedawna rozwiązaniami wykorzystującymi europalety. Wśród nich znaleźć można budki służące jako domowy odpowiednik klatek kennelowych, a także podesty, na których umieścić można tradycyjne legowisko. Wykonanie ich samodzielnie jest też stosunkowo proste, pamiętać jednak należy przede wszystkim o bezpieczeństwie pupila.

Legowisko na europalecie
Przewiń na górę