Lepszy dom czy mieszkanie?

Od jakiegoś czasu zadaję sobie to samo pytanie: czy powinnam kupić dom czy mieszkanie? Ta decyzja jest trudna, ale muszę ją podjąć w ciągu roku. Nie chcę już dłużej wynajmować mieszkania, dlatego rozglądam się za czymś na sprzedaż. Oczywiście pragnę pozostać nadal w moim mieście, czyli w Koszalinie, ale czym mam się kierować? Jakimi kryteriami? Nie myślałam, że będzie to taka trudna decyzja. Jest tyle ofert sprzedaży, a ja nie wiem co wybrać.

Plusy i minusy domów i mieszkań na sprzedaż

domy i mieszkania na sprzedaż koszalinWiem o tym, że to, czy kupię dom czy mieszkanie, zależy w równym stopniu od tego, na co mnie stać i od tego, co jest dostępne do sprzedaży, jak i od moich osobistych preferencji i wymagań. Najgorsze jest to, że ofert jest bardzo dużo. Przeglądając internet ukazują się hasła typu domy i mieszkania na sprzedaż Koszalin, gdzie jest naprawdę szeroka oferta. Przyznam szczerze, wszystko mi się podoba, ale zarówno dom i mieszkanie mają swoje plusy i minusy. Nie lubię dzielić się schodami, drzwiami wejściowymi, czy nawet pojemnikiem na śmieci, dlatego jest to coś co nie zachęca mnie do zakupu mieszkania. Posiadając dom wszystko będę miała własne. Zasadniczo domy są wolnostojące, czasami szeregowe z ogrodami, co jest bardzo korzystne, ale mimo to trzeba za nie więcej zapłacić. Nie wiadomo też, jacy sąsiedzi będą. Mieszkania często pozwalają mieszkać bliżej centrum miasta, dlatego będę miała lepszy dostęp do sklepów, kina i innych obiektów, ale z drugiej strony potrzebuję wypoczynku. Posiadając dom na obrzeżach Koszalina będę mogła po pracy odpoczywać w ciszy z dala od hałaśliwego miasta. To mnie właśnie przyciąga do zakupu mieszkania. Ale czy zdołam zadbać o ogród? Kto będzie kosił trawę? Jestem sama, więc chyba będę musiała zainwestować w ogrodnika. Posiadając jednak dom z ogrodem, będę bliżej natury. Jeśli chodzi o mieszkanie, tutaj nie będę musiała martwić się o budynek, ogrzewanie, ponieważ odpowiedzialny jest za to właściciel kompleksu. To też jest bardzo wygodne. Współczesne mieszkania są bardzo duże i dobrze zaplanowane.

Jak widać, są zalety mieszkania zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. Domów i mieszkań na sprzedaż w Koszalinie jest naprawdę bardzo dużo. Myśląc przyszłościowo uważam, że lepiej będzie zainwestować w dom, jednak na chwilę obecną wygodniej będzie mieszkać w mieszkaniu. Cóż, mam jeszcze rok czasu na podjęcie decyzji. Cena nie gra dużej roli, ponieważ domy czy mieszkania nie są drogie, a ja mam uzbieraną sporą sumę, więc będę mogła wziąć kredyt. Liczę, że za rok się wszystko wyjaśni.

Lepszy dom czy mieszkanie?
Przewiń na górę