Mazury – wynajęcie łodzi bez patentu

Od dawna marzyłem o tym, aby pojechać na Mazury. Chociaż staram się przynajmniej raz na jakiś czas pojechać gdzieś na zasłużony urlop, nie miałem wcześniej okazji zawitać w tym regionie. Jednak w tym roku podjąłem decyzję, że kilka dni wolnych spędzę właśnie nad polskimi jeziorami. Cieszę się, że w naszym kraju mamy tak piękne okolice – wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby zobaczyć piękne miejsca oraz przeżyć przygody, które na długo pozostaną w pamięci.

Czy można wynająć łódź bez uprawnień?

opłacalny wynajem łodzi bez uprawnień na mazurachZaproponowałem wspólny wyjazd swoim przyjaciołom, którym bardzo się ten pomysł spodobał. Chcieliśmy przynajmniej kilka dni odpocząć w pięknej okolicy. Zastanawialiśmy się nad tym, jakie aktywności powinniśmy wybrać na miejscu. Chcieliśmy trochę popływać łodzią, jednak żaden z nas nie posiada patentu żeglarskiego. Myśleliśmy, że jest on konieczny, jednak okazało się, że jesteśmy w błędzie. Znaleźliśmy bowiem opłacalny wynajem łodzi bez uprawnień na mazurach. Na szczęście udało nam się znaleźć jacht, który zapewnił nam odpowiednią ilość miejsca, abyśmy wszyscy czuli się na nim wygodnie. Polskie prawo przewiduje wynajem łodzi bez uprawnień, jeżeli spełniają one kilka warunków, które opisano w ustawie. Dotyczą one między innymi maksymalnej długości czy prędkości, jaką może rozwinąć. Okazało się jednak, że wynajęty przez nas jacht doskonale się sprawdza – samodzielny rejs sprawił nam naprawdę sporo frajdy. Mogliśmy podziwiać przepiękne widoki, które zapierały dech w piersiach. Mazury bardzo się nam spodobały i pewnie wrócimy tutaj w przyszłości. Podczas rejsu mogliśmy trochę odpocząć oraz spędzić miło czas. Wybraliśmy łódź, która zapewniła nam również miejsce do spania. Nie musieliśmy więc co noc szukać sobie hotelu. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i pozwala przeżyć wspaniałą przygodę. Myślę, że taka forma urlopu była rewelacyjnym pomysłem. Z pewnością będę chciał jeszcze kiedyś stanąć za sterem takiego jachtu.

Myślę, że wszyscy zaliczamy ten urlop do niezwykle udanych. Wspólne wynajęcie jachtu było świetnym sposobem na oderwanie się od codziennych obowiązków oraz spróbowanie czegoś zupełnie nowego, ponieważ nikt z nas nie miał wcześniej doświadczenia z pływaniem taką łodzią. Zanim jednak wypłynęliśmy w rejs, musieliśmy przejść szkolenie, które nauczyło nas potrzebnych podstaw. Dowiedzieliśmy się jak obsługiwać sprzęt oraz dbać o swoje bezpieczeństwo podczas pływania po jeziorach. Na szczęście sterowanie wynajętą łodzią okazało się stosunkowo proste oraz bardzo intuicyjne.

Mazury – wynajęcie łodzi bez patentu
Przewiń na górę