Motor czy samochód, którą kategorię wybrać?

Decydując się na zrobienie jakiegoś prawa jazdy, zostajemy postawieni przed bogatym wyborem różnego rodzaju kategorii na prawo jazdy, które otworzą przed nami drogę – dosłownie i w przenośni. Niemniej jednak, czy zastanawiając się nad tym wyborem możemy rozpatrywać to w kategorii wyboru gorszego, bądź też lepszego? Czy motor może być lepszy od auta, auto od motoru, a jeśli tak – to w jakich okolicznościach? 

Motor, a samochód – co lepsze? 

prawo jazdy a krakówNie będzie tajemnicą to, że każda z tych kategorii ma swoje plusy oraz minusy. Rozpatrując samochody i motory w kontekście prawa jazdy oraz korzyści jakie niosą za sobą, zostajemy postawieni przed sporym wyborem. Niemniej jednak, pierwsze co nam przychodzi do głowy to to, że przecież samochód jest lepszy, prawda? Ostatecznie jednak, motor również ma sporo plusów. Jeśli spojrzymy na auto, to przede wszystkim jesteśmy w stanie wskazać to, że wiele zależy od tego, jakim autem będziemy jeździć. W końcu, posiadając tak bogaty wybór, auta stawiają przed nami ciekawą korzyść, a jednocześnie cechę z nich wynikającą, czyli uniwersalność. Ponadto, wiadomo – auto jest idealne dla osób, które posiadają rodzinę, bądź też muszą bardzo często podróżować po świecie. Z drugiej jednak strony, auta mają tendencję do usterek i przede wszystkim większych kosztów eksploatacji, które są rozłożone na najbliższe kilka lat. Motocykle natomiast są pojazdami znacznie zgrabniejszymi. Każdy z nas był świadkiem sytuacji, w której widzieliśmy jak motor przemyka uliczkami nie martwiąc się o swoje rozmiary, prawda? To jest jedna z zalet motocyklu, która jest widoczna na pierwszy rzut oka. Niemniej jednak, jak to wygląda w kwestii samego prawa jazdy? Co ciekawe, stosunkowo podobnie do auta. Dla przykładu, ceny kursów na prawo jazdy A Kraków zaczynają się już od tysiąca stu złotych i rosną do około tysiąca siedmiuset, w zależności od szkoły oraz dodatkowych usług, z których możemy skorzystać. Same kursy trwają około pięćdziesięciu godzin, co również jest stosunkowo podobne do samochodów. Tak więc, możemy z całą pewnością zauważyć, że ze strony organizacyjnej wielu różnic nie ma. Ponadto, często pojawiają się głosy, które mówią, że prawo jazdy kategorii A jest łatwiejsze, aniżeli prawo jazdy kategorii B. Biorąc pod uwagę trudność jaką jest prowadzenie pojazdu dwukołowego, zagrożenia z tym związane oraz zupełnie inną perspektywę jazdy, takie przypuszczenia są całkowicie niesłuszne i prawdę mówiąc – można zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie prawo jazdy kategorii A jest trudniejsze, aniżeli to, które pozwala na prowadzenie samochodu.

Ostatecznie wybór między motocyklem, a samochodem jest wyborem, który w dużej mierze zależy od nas. Przede wszystkim jednak, samochód wydaje się lepszym wyborem, gdy posiadamy rodzinę, bądź też jesteśmy zmuszeni do bardzo wielu podróży po całym kraju. Motocykle z kolei ciągną za sobą swojego rodzaju wygodę oraz rzecz jasna adrenalinę, która często potrafi przechylić szalę na rzecz motocyklów.   

Motor czy samochód, którą kategorię wybrać?
Przewiń na górę