Na czym polega zabieg Intense Pulse Light?

Zabieg, który z języka angielskiego tłumaczymy jako impulsywne źródło światła, polega na usuwaniu blizn, rozstępów i naczynek na ciele za pomocą lasera. Dzięki tej innowacyjnej metodzie można trwale pozbyć się szpecących blizn, które mogą być bardzo drażliwym tematem dla kobiety. Niestety, nie każdemu jest dane skorzystać z tej metody.

Do kogo jest skierowany zabieg IPL?

skuteczny IPL - szczecinZabieg IPL może pomóc wielu kobietom, jednak trzeba pamiętać o tym, że nie każda z Pań może od razu przystąpić do zabiegu. Są schorzenia, które całkowicie wykluczają zastosowanie metody IPL do oczyszczenia organizm z przebarwień. Na przykład, gdy kobiet jest w ciąży, nie może poddać się zabiegowi IPL, nawet jeżeli chce usunąć przebarwienia lub pęknięte naczynka z twarzy. Jest to dość zrozumiałe, że kobieta brzemienna powinna bardziej na siebie uważać, jednak niektórzy mogliby pomyśleć, że skoro impulsywne źródło światła pada na twarz ciężarnej, a nie na jej brzuch, to nic złego się nie stanie. Niestety, nawet po urodzeniu dziecka, w okresie karmienia dziecka mlekiem matki także nie można zgłosić się na zabieg z użyciem IPL. Bardzo ważne jest także, by osoby, które przyjmują leki fotouczulające wystrzegały się lasera. Działanie IPL może wywołać u nich padaczkę, dlatego najlepiej zrezygnować z usuwania nowoczesną metodą pękniętych naczynek. Co się tyczy osób dotkniętych atopowym zapaleniem skóry, oni również mają zabronione korzystanie z IPL. Z przyczyn przejściowych, dla których nie można skorzystać z zabiegu to opalenizna. Gdy tylko opalona skóra zejdzie i się zregeneruje można śmiało zapisać się na zabieg. Jeżeli chodzi o skuteczny IPL – Szczecin jest miastem, w którym można znaleźć wiele zakładów kosmetycznych i gabinetów świadczących usługę. Laserowe zamykanie naczynek dociera w głąb skóry, dlatego należy uważać, by przy okazji nie sprawić, że byłaby ona w gorszym stanie niż była przed zabiegiem. Kompleksowe działanie połączone z wiedzą osoby, która wykonuje zabieg pozwala na uzyskanie optymalnych efektów. Karnacja także ma duży wpływ na to, czy można podejść do zabiegu. Osoby o ciemniejszej skórze są bardziej podatne na oparzenia niż osoby o jaśniejszej skórze.

Dzięki temu, że traktowanie skóry laserem nie jest niebezpieczne ani nie ingeruje znacząco w organizm człowieka, jeżeli tylko nie ma przeciwwskazań, można go stosować. Przed zapisaniem się do gabinetu najlepiej przemyśleć dwa razy, czy nie jest się w grupie ryzyka, by zapobiec tragedii. Mimo że jest to bardzo zabieg skierowany dla każdego, nie każdy może z niego w danej chwili skorzystać.

Na czym polega zabieg Intense Pulse Light?
Przewiń na górę