Nadmorskie wakacje dobrym pomysłem

 

Wracamy nad morze – tak zdecydowaliśmy w tym roku podczas planowania wakacji. Ostatni raz na plaży byliśmy kilka lat temu, a minione urlopy to były dla nas wyjazdy w góry i w znane historyczne miejsca, gdzie sporo czasu spędzaliśmy na zwiedzaniu. Trochę postawiliśmy również na aktywność fizyczną i wspomniane zwiedzanie łączyliśmy z wycieczkami na jednośladach. Tym razem postanowiliśmy odwrócić ten trend i trochę zmienić kierunek wyjazdu na urlop. Ostateczną lokalizacją okazały się Międzyzdroje.

Nocleg nad morzem świetnym pomysłem

międzyzdroje noclegi blisko morzaZaczęliśmy więc planowanie wyjazdu. Międzyzdroje kusiły nas nie tylko plażą i morzem, ale również innymi atrakcjami, w tym szerokim wyborem miejsc noclegowych. Decyzja, jaki obiekt zarezerwować, zależy oczywiście od wielu czynników. My postawiliśmy na bliskość plaży, ponieważ tym razem na aktywność chcieliśmy stawiać trochę mniej, a bardziej na odpoczynek. Jeśli idzie o międzyzdroje – noclegi blisko morza bałtyckiego są na pewno świetną opcją. Poza tym bez większych kłopotów znaleźliśmy właśnie tego typu miejscówkę. Wiadomo, że dość wcześniej zaczęliśmy szukać, ponieważ zabukowanie czegoś za pięć dwunasta raczej byłoby trudne. W każdym razie w obiekcie, który udało nam się zarezerwować, mieliśmy do dyspozycji parking, internet oraz ogród. Dla nas najważniejsze było jednak, że od rana mogliśmy udać się na plażę i mieliśmy krótki odcinek do pokonania. W razie potrzeby mogliśmy nawet wrócić do pokoju i po chwili ponownie ruszyć nad morze. Mieliśmy także możliwość zamówienia śniadania, co dla wielbicieli wczesnego wypoczywania na plaży również jest znakomitą opcją. Oczywiście nie ograniczaliśmy się do plażowania. Z naszego obiektu noclegowego blisko mieliśmy przecież także na promenadę czy molo, a wieczorne spacery na pewną mają swój urok. I jeszcze wspomniana aktywność na rowerach. Było jej mniej, ale fakt, że na miejscu można było wypożyczyć jednoślady, sprawił, że jednak skusiliśmy się i trochę pojeździliśmy po okolicy. A z pewnością tras i ładnych widoków nie brakuje, więc ten punkt programu zaliczamy do udanych.

Wiele ciekawych miejsc można odwiedzić w Międzyzdrojach oraz okolicach. Oceanarium lub planetarium to na pewno interesujące obiekty. Poza tym warto zobaczyć, kto odsłaniał swoje gwiazdy na promenadzie gwiazd. Osoby, które uwielbiają przyrodę, z pewnością będą chciały wybrać się na teren Wolińskiego Parku Narodowego. My odhaczyliśmy prawie wszystkie z tych punktów podczas naszego pobytu w Międzyzdrojach. I nie wykluczamy powrotu do tego miejsca. Być może na kolejne wakacje.

 

Nadmorskie wakacje dobrym pomysłem
Przewiń na górę