Najlepsze naturalne mleko

Dziecko zmienia niemalże wszystko w życiu rodziców. Od tej pory ich życie zostaje podporządkowane potrzebom małego człowieka, który jest całkowicie od nich zależny. To wielka odpowiedzialność, troska i poczucie, że trzeba zadbać o wszystkie podstawowe potrzeby malucha. Na pewno w pierwszych latach życia najważniejsze jest karmienie, gdyż od niego w dużej mierze zależy rozwój dziecka.

Zalety naturalnego mleka dla niemowlaka

naturalne mleko dla dzieciKażde dziecko rodzi się z umiejętnością ssania, gdyż intensywnie ćwiczyło tą umiejętność przez ostatnie miesiące będąc w brzuszku mamy. Dzięki temu zaraz po narodzinach maluch może pić mleko z piersi mamy. Jedynym wyjątkiem są maluchy, które rodzą się przed trzydziestym siódmym tygodniem ciąży i są wcześniakami, które muszą spędzić trochę czasu w szpitalu. Pediatrzy jednogłośnie stwierdzają i potwierdzają to liczne badania naukowe, że najlepszym pokarmem jest naturalne mleko dla dzieci, czyli z piersi mamy. Żadne modyfikowane mleko nie jest w stanie go w pełni zastąpić, ponieważ posiada unikalny skład, który dodatkowo się zmienia i dopasowuje do potrzeb dziecka w trakcie karmienia. Najważniejsze są pierwsze miesiące, lata życia i dlatego Instytut Matki i Dziecka zaleca aby karmić piersią przynajmniej do szóstego miesiąca życia. Później należy rozpocząć poszerzanie diety o nowe produkty takie jak kaszki, warzywa i owoce, ale ciągle mleko jest podstawą. W tym okresie nie należy dawać dziecku mleka krowiego ani koziego, ponieważ układ trawienny malucha nie będzie w stanie go przyswoić. Jeżeli mama z różnych przyczyn nie może karmić maleństwa swoim mlekiem, to należy je zastąpić modyfikowanych. Jego wybór nie powinien się odbywać na własną rękę, ponieważ w sprzedaży jest dostępnych ich wiele rodzajów, które odpowiadają różnym potrzebom niemowląt. To lekarz pediatra powinien dobrać odpowiedni rodzaj mleka, które zaspokoi potrzeby rozwijającego się organizmu oraz dostarczy niezbędnych składników odżywczych. Jeżeli chodzi o długość karmienia mlekiem modyfikowanym, to najlepiej to robić do około drugiego roku życia.

Mleko jest podstawowym pokarmem dla noworodków i niemowląt, ponieważ ich układ trawienny nie jest w stanie trawić tego co jedzą dorośli. Nawet kiedy maluchowi urosną zęby, to nadal będzie on pił mleko, gdyż ciągle potrzebny będzie wapń do prawidłowego wzrostu. Naturalne mleko ma skład jakiego nic nie podrobi, dlatego warto karmić piersią malucha jak najdłużej. Później można wprowadzić mleko modyfikowane, które będzie kontynuacją tego pięknego rytuału.

Najlepsze naturalne mleko
Przewiń na górę