Najlepszy dom opieki dla babci

Od jakiegoś czasu moja babcia coraz bardziej podupada na zdrowiu. Do tej pory bardzo dobrze radziłem sobie z opieką nad nią, ale obecnie jest mi coraz ciężej. Wszystko przez nasilającego się Alzheimera. Moja babcia jest super kobietą, która przez całe życie radziła sobie sama i dla której nie było rzeczy niemożliwych. Niestety postępująca choroba sprawiła, że z tej cieszącej się życiem kobiety już mało zostało i niestety jestem zmuszony poszukać dla niej dobrego domu opieki.

Poszukiwania domu seniora w Legnicy

dom opieki legnicaBabcia w przebłysku świadomości sama poprosiła o oddanie jej do domu opieki. Nie ukrywam, że bardzo ciężko było mi tą decyzję podjąć, ale w końcu musiałem się przemóc. Mam w domu dwójkę małych dzieci, a babcia ostatnio wstawiła sobie wodę na herbatę i zapomniała jej wyłączyć. Dobrze, że moja żona zakończyła akurat zabawę w ogrodzie z dziećmi, ponieważ woda już się wygotowała i spalenizną śmierdziało w całym domu. Rozpocząłem, więc poszukiwania dobrego domu opieki. W pierwszej kolejności wpisałem w wyszukiwarkę dom opieki legnica. Dzięki temu wyświetliły mi się zarówno reklamy różnych domów opieki jaki i opinie o nich. Jak mam gdzieś oddać moją babcie to tylko i wyłącznie do najlepszego miejsca, które cieszy się świetną opinią. Moja babcia jak tylko miała lepszy dzień pomagała mi w poszukiwaniach. Razem ze mną oglądała zdjęcia. W końcu znaleźliśmy idealne miejsce, które wyglądało bardziej jak hotel, a nie dom opieki. Dla seniorów są tam różne dodatkowe zajęcia i wieczorki taneczne, a co najważniejsze można codziennie odwiedzać bliskie osoby. Babcia będzie mogła wychodzić również na przepustki, więc nie da się ukryć, że ten dom opieki to świetny wybór. Zresztą opinie w internecie są bardzo dobre. Babcia też się ucieszyła, ponieważ też trochę wyjdzie do ludzi. Niestety z powodu choroby przestała wychodzić z domu, ponieważ bała się, że nie odnajdzie drogi powrotnej, a moja żona niestety nie miała jak wychodzić z chorą babcią i dwójką malutkich dzieci. Ja niestety pracuję od rana do późnego wieczoru, żeby utrzymać rodzinę i zarobić na ratę kredytu hipotecznego.

Okazuje się, że wybór tego domu opieki to strzał w dziesiątkę. Babcia odżyła, ponieważ jest wśród osób w swoim wieku. Nie ma tam ludzi, którzy są już na skraju życia i śmierci, a raczej pełni werwy staruszkowie, którzy lubią towarzystwo i nie chcą sprawiać kłopotów rodzinie. Babcia szczególnie lubi wieczorki taneczne. Choroba zwolniła i choć często babcia ma problemy z pamięcią to jednak nadal nas poznaje podczas cotygodniowych odwiedzin.

Najlepszy dom opieki dla babci
Przewiń na górę