Najlepszy zestaw kąpielowy

Noworodki są bardzo małe i kruche, dlatego trzeba się z nimi ostrożnie obchodzić. Na szczęście czas bardzo szybko płynie i zanim się obejrzymy, a nasz maluch będzie już chodzić. Jednak na początku każdemu rodzicowi jest ciężko, bo nie ma doświadczenia z tak małym dzieckiem. Kłopot może sprawiać właściwe noszenie, podnoszenie dziecka, a także kąpiel.

Zawartość zestawu kąpielowego dla dziecka

zestawy kąpielowe dla dzieciMłoda stażem matka jest już w szpitalu uczona jak się zajmować swoim dzieckiem. Każde dziecko jest inne, ale zabiegi pielęgnacyjne wszystkie dzieci wymagają wykonywać w jednakowy sposób. Poza noszeniem i karmieniem, bardzo ważne jest kąpanie dziecka. Pierwsza kąpiel odbywa się najczęściej w drugiej dobie życia dziecka i jest wykonywana w szpitalu przez położną. Kąpiel w szpitalu odbywa się szybko i profesjonalnie, najczęściej pod kranem na ręce położnej. Domowa kąpiel jest w bardziej kameralnych warunkach przy rodzicach. Jeżeli jesteśmy niedoświadczonymi rodzicami, to przydadzą się nam zestawy kąpielowe dla dzieci, które zawierają wszystkie niezbędne produkty. Niektórzy rodzice myją noworodka w misce, lub w zlewozmywaku, gdyż z powodzeniem się tak mieszczą, ale najbezpieczniej jest kapać dziecko w wanience przeznaczonej dla tak małych dzieci. W zestawach znajdziemy zwykłe wanienki z gumkami na dnie, albo anatomiczne, które idealnie pasują do kształtu ciała noworodka. Najczęściej posiadają demontowaną wkładkę, na której się kładzie dziecko. Do wanienki jest dołączony duży i miękki ręcznik kąpielowy, w który możemy zawinąć maluszka zaraz po wyjęciu z wody. Do kąpieli konieczne są odpowiednie produkty pielęgnacyjne i myjące, które również znajdziemy w zestawie. Będzie to płyn do kąpieli z emolientami i szampon do włosów. Do mycia dziecka będzie nam potrzebna mała gąbka, albo myjka, którą delikatnie oczyścimy skórę dziecka. Po kąpieli warto wyczesać włos dziecka, dołączoną do zestawu szczotką z naturalnego włosia, albo małym grzebieniem. W sklepach znajdziemy także zestawy, w którym znajdują się niewielkie nożyczki z zaokrąglonymi końcami, oraz obcinaczki.

Kiedy dziecko jest już na tyle duże, że może samodzielnie siedzieć w wannie, to warto dokupić do zestawu małe zabawki wodne, które urozmaicą dziecku czas spędzony na kąpieli. W zależności od płci dziecka, możemy kupić zestaw w niebieskim kolorze dla chłopca, albo w różowym dla dziewczynki. Taki komplet jest doskonałym pomyłem na prezent dla świeżo upieczonych rodziców, bo na pewno się przyda. Zestawy dla niemowląt najtaniej kupimy przez internet.

Najlepszy zestaw kąpielowy
Przewiń na górę