Najnowocześniejsze materiały do produkcji reklam

Zastosowanie najlepszych materiałów do produkcji banerów reklamowych sprawia, że są one bardzo atrakcyjne wizualnie oraz bardzo odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne. Sprzyja to wzrostowi liczby klientów, którzy mogą otrzymać służący przez długie lata kaseton o świetnych walorach. Najlepszym w ostatnim czasie materiałem do budowy kasetonów są warstwowe płyty kompozytowe na bazie aluminium i polietylenu.

Właściwości i budowa banerów z dibondu

kasetony dibondNa rynku dostępnych jest wiele rodzaju kasetonów reklamowych, a niektóre z nich pieczołowitością i elegancją wykonania ocierają się o dzieła sztuki. Są to jednak wyjątki gdyż większość odbiorców oczekuje rozwiązań ekonomicznych i praktycznych. Najczęściej klienci sięgają po tradycyjne materiały konstrukcyjne oparte na profilach aluminiowych tworzących ramę, a do budowy lica wykorzystuje się najczęściej plexi oraz poliwęglan kanalikowy oraz bardzo ciekawy materiał kompozytowy określany jako dibond. Jest to rodzaj kompozytowej płyty warstwowej zbudowanej z cienkich blach aluminiowych i zawartego pomiędzy nimi rdzenia z polietylenu. Wiązanie blach aluminiowych z polietylenem odbywa się metodą mechaniczną i chemiczna przez co materiał ten jest bardzo odporny na rozwarstwienia. Aby budować kasetony dibond wydaje się materiałem idealnym. Daje się bowiem dowolnie kształtować i obrabiać przy użyciu tradycyjnych metod obróbczych. Jest to materiał wyjątkowo odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Płyty dibondu dostępne są w pełnej gamie barw dzięki czemu łatwo je dopasować do konkretnych potrzeb produkcyjnych. Bardzo łatwo umieszcza się na nich znaki graficzne przy użyciu techniki druku cyfrowego, sitodruku, folii samoprzylepnej czy odpowiedniej farby. Kaseton reklamowy z dibondu posiada jednolitą, zwartą budowę bez widocznych połączeń. Nadaje to bardzo efektowny wygląd podnoszący wydatnie prestiż każdego podmiotu gospodarczego. Warto zainwestować w ten rodzaj kasetonu reklamowego ze względu na estetykę i możliwość użytkowania przez bardzo długie lata.

Dowolną grafikę na kasetonach z dibondu można nanosić również przez wykonywanie frezowania. Wyfrezowany wzór uzupełnia się plexi w określonym kolorze co czyni kaseton bardzo atrakcyjnym wizualnie. Kasetony z dibondu w tej wersji można podświetlać od wewnątrz przy użyciu różnorodnych systemów oświetleniowych. W celu lepszego zapoznania się z tym ciekawym rodzajem kasetonów należy odwiedzić strony internetowe producentów. 

Najnowocześniejsze materiały do produkcji reklam
Przewiń na górę