Nauka techniki makramy

 

Dla wielu z nas nie ma lepszego rozwiązania na relaks niż bawienie się w różne sztuki rękodzielnicze. Takie tworzenie różnych rzeczy własnymi rękoma jest nie tylko bardzo relaksujące, ale również niezwykle satysfakcjonujące. Przede wszystkim dlatego, ponieważ z powodzeniem możemy cieszyć się pięknymi wyrobami, które powstają spod naszych palców. W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby także spróbować swoich sił w makramowych wyplatankach, które w ostatnim czasie stały się niezwykle modne.

Jak wykonywać makramowe dekoracje?

sznurki do makramyMakrama w ostatnim czasie przebija wiele różnych modnych technik rękodzielniczych. Zanim jednak zaczniemy próbować swoich sił w tej technice, to koniecznie musimy najpierw się zaopatrzyć w potrzebne akcesoria. Jednym z takich produktów, który warto mieć przy sobie jest sznurek. Jednak nie może to być obojętnie jaki sznurek, tylko w sprzedaży dostępne są specjalne sznurki do makramy. Wyróżniają się one tym, że są wykonane z bawełny, jak i również osiągają 2 lub 3 mm średnicy. Oczywiście nie ma problemu z zakupieniem zdecydowanie grubszych sznurków, które świetnie sprawdzają się na bardzo duże dekoracje ścienne. Kolejnym produktem, który często przydaje się do łączenia sznurka, są różnego rodzaju drewniane elementy, na przykład pierścienie lub kuleczki z dziurką. Dobrze jest także zaopatrzyć się w gałęzie, kijki a nawet miedziany drucik, którym możemy supłać elementy wykonane ze sznurka. Jeżeli po raz pierwszy próbujemy swoich sił w makramowej technice, to z pewnością w Internecie znajdziemy wiele ciekawych wskazówek, a nawet gotowych tutoriali jak wykonać konkretne ozdoby z makramy. Na pewno trzeba nastawić się na naukę metodą prób i błędów, szczególnie jeżeli samodzielnie chcemy skorzystać z takiego rozwiązania. Oczywiście nie ma najmniejszego problemu z tym, żeby również zapisać się na różnego rodzaju kursy wyplatania makramy. Wtedy przynajmniej będziemy wiedzieli, jak podejść do tej techniki rękodzieła, a także stworzyć dzięki niej konkretne ozdoby lub inne projekty. Najważniejsze jest to, żeby takie zajęcie sprawiało nam radość.

Gdy już wiemy, w jakim miejscu możemy zasięgnąć porad, w jaki sposób korzystać ze sznurków, to nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wytrwale ćwiczyć swoje umiejętności. Makram jest przyjemną, ale jednocześnie wymagającą dużej precyzji techniką. Im dłużej się nią będziemy zajmować, tym lepsze efekty zaczniemy uzyskiwać. Także, warto poświęcić tej technice sporo czasu i cierpliwości, ponieważ mamy możliwość stać się prawdziwymi specjalistami w wyplataniu różnych dekoracji.

 

Nauka techniki makramy
Przewiń na górę