Nikonwencjonalne terapie uzależnień

Przez całe swoje życie człowiek narażony jest na kontakt z różnymi patogenami wywołującymi dolegliwości chorobowe. Stara się je zwalczać poprzez różnego rodzaju szczepienia, oraz udział w programach przesiewowych których celem jest wczesna diagnostyka i skuteczne leczenie. Niestety nie zawsze uda się nam zwalczyć drobnoustroje chorobotwórcze i czasami popadamy w poważne dolegliwości. W zmaganiu się z nimi możemy liczyć na pomoc medycyny konwencjonalnej które stała się potężna dziedziną wiedzy  chroniącej ludzkie zdrowie a nawet życie.

Hipnoza jako terapia uzależnień

hipnoterapia leczenieW ostatnich latach równolegle do medycyny tradycyjnej rozwinęła się medycyna alternatywna. Naturalne metody terapeutyczne cieszą się zainteresowaniem i zyskują coraz szersze grono wiernych pacjentów. Osoby korzystające z nich bardzo sobie chwalą efektywność i szybką poprawę stanu zdrowia o czym możemy się przekonać czytając posty na portalach społecznościowych. Z metod tych możemy korzystać w gabinetach medycyny alternatywnej których powstaje coraz więcej i które cieszą się niesłabnącą popularnością. Prowadzi je profesjonalna kadra terapeutyczna posiadające niezbędne kwalifikacje i uprawnienia do tego typu działań. Personel jest wykształcony i doświadczony, godny zaufania i dyskretny. Jedną z bardziej popularnych metod terapeutycznych jest hipnoterapia leczenie doskonale wspomagające tradycyjne kuracje. Zabiegi przeprowadzane są w odpowiednio do tego przystosowanych warunkach, pacjent pozostaje pod opieką doświadczonego hipnoterapeuty, który pozwala mu na dotarcie pamięcią do źródła problemu. Do zabiegu nie potrzeba się przygotowywać w jakiś szczególny sposób, jest on całkowicie bezpieczny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Trwa około dwóch godzin w czasie których pacjent jest wprowadzany w stan podobny do snu. Wola usypianego zostaje podporządkowana woli usypiającego, przy czym zachowuje on pełną samokontrolę. Przy dobrej współpracy pacjenta z terapeutą korzystne efekty leczenia odnotowuje się u około osiemdziesięciu procent leczonych. W przypadku uzależnień u około sześćdziesięciu procent.

Jak więc widzimy leczenie hipnozą to sprawdzona i skuteczna metoda. Zyskuje coraz szersze grono zadowolonych pacjentów i pomimo kontrowersji jakie budzi cieszy się dużym zainteresowaniem. Należy nadmienić iż metodę tą stosowano już w medycynie ludowej i wówczas również okazywała się skuteczna. Warto więc zainteresować się terapią i skorzystać z niej w razie potrzeby. Opinie zadowolonych pacjentów mówią same za siebie.

Nikonwencjonalne terapie uzależnień
Przewiń na górę