Nowoczesne, innowacyjne bramy przesuwne

Obecne bramy mogą szczycić się zaimplementowaniem do nich różnego rodzaju instalacji, które cechują się wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dzięki temu istnieje możliwość otwierania wrót za pośrednictwem specjalnego kontrolera czy też smartfona. Powszechnym użyciem cieszą się również domofony, które posiadają w sobie wmontowaną kamerę video pozwalającą na skontrolowanie osoby, która przyjechała w odwiedziny. Wszystko, by wpuszczać na teren posesji jedynie osoby, które są mile widziane.

Jak działają bramy przesuwne?

bezproblemowe bramy przesuwne - poznańBramy przesuwne są odpowiedzią na zapotrzebowania współczesnych konsumentów, którzy cenią sobie nowe technologie oraz innowacje w zakresie bezpieczeństwa jednocześnie skutecznie łącząc te cechy z komfortem. Tego typu wejście zamontowane jest zwykle na specjalnej szynie podłączonej do mechanizmu, który otwiera, bądź zamyka urządzenie na poziomej płaszczyźnie. Należy pamiętać, że warunkiem do zamontowania bramy przesuwnej jest posiadanie odpowiedniej ilości miejsca po jednej ze stron, gdzie miałby znajdować się wcześniej wymieniony sprzęt. Nie jest istotne czy będzie znajdować się z lewej, czy z prawej strony – jest urządzeniem w pełni uniwersalnym. Wolna przestrzeń powinna wynosić przynajmniej tyle długości, ile szerokości ma wjazd na posesję po to, by brama mogła się w całości, bez żadnych niedogodności otworzyć. Konstrukcja tego urządzenia jest samonośna, co oznacza, że przesuwa się na rolkach jezdnych zamontowanych na stopach fundamentowych pod przeciwwagą. Zwykle skrzydło bramy składa się z głównej części zamykającej wjazd na posesję, a także z trójkątnej przeciwwagi, która ma za zadanie zapewnić stabilność dla całej konstrukcji, a w efekcie bezpieczeństwo i ograniczenie ryzyka awarii. Skrzydło przesuwa się na rolkach na wysokości od kilku lub kilkunastu centymetrów nad podjazdem. Warto dodać, że nie wymaga podparcia. Jeśli chodzi o przeciwwagę – może posiadać różne wielkości w zależności od modelu. Zwykle jednak stanowi 30-40% długości całej bramy – jej przeciętna długość stanowi około 2 metrów. Wysokiej jakości bezproblemowe bramy przesuwne – poznań, a także inne miasta posiadają w swojej bogatej ofercie. Istnieje także możliwość zamówienia bramy zgodnie z własnymi potrzebami oraz preferencjami.

Tego typu rozwiązanie jak brama przesuwana jest z pewnością nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie urządzeniem. Skutecznie chroni podjazd i sam wjazd na teren posesji czy działki uniemożliwiając  ewentualny wjazd, czy też wejście osób nieupoważnionych. Tego typu urządzenia można dodatkowo z łatwością podłączyć do nowoczesnych systemów, które rozszerzą jej możliwości. W takim przypadku bramy będzie można na przykład otwierać za pomocą smartfona lub innego sprzętu elektronicznego – zdalnie.

Nowoczesne, innowacyjne bramy przesuwne
Przewiń na górę