Nowoczesne rejestrator do samochodu

 

Kierowcy używają najróżniejszych rodzajów rejestratorów i kamer w samochodach, i niemal zawsze owe urządzenia spisują się doskonale jak na potrzeby samych kierowców. Większość amatorskich kamer nie ma jednak wystarczającej jakości by móc je wykorzystywać zawodowo, zwłaszcza w nieoznakowanych pojazdach patrolowych. Podczas wyznaczania nowych pojazdów nieoznakowanych wybieramy więc najlepsze dostępne modele rejestratorów, mające największe możliwości.

Najnowocześniejsze rejestratory do samochodów służbowych

dobry rejestrator samochodowyPierwszym kryterium, jakim kierujemy się zawsze podczas wyboru urządzenia rejestrującego przebieg jazdy jest jakość nagrywanego materiału. Kamery samochodowe czy sportowe nie mają bowiem wystarczająco wyraźnego nagrania, by mogło ono później służyć jako dowód w sytuacji wypadku czy też interwencji. Każdy dobry rejestrator samochodowy musi więc posiadać jakość nagrania porównywalną z czystością obrazu średniej jakości systemu monitorowania wizyjnego. Bardzo ważny jest również tryb nagrywania obrazu, gdyż wielokrotnie zdarza się iż jest on zniekształcony podczas szybkiej jazdy w warunkach słabego oświetlenia. Wiele nowoczesnych rejestratorów posiada więc oprogramowanie do filtrowania obrazu oraz znacznie lepszej jakości obiektywy o szerokim polu widzenia. Nagrywany obraz jest więc przez cały czas równie dokładny i wolny od zanieczyszczeń wywołanych szybkim ruchem. Pojemność nośnika kamery jest równie dużym wymaganiem, zwłaszcza w samochodach patrolowych które zwykle przebywają w terenie przez ponad osiem godzin dziennie. Dobrej jakości materiał wymaga nośnika danych o pojemności przynajmniej porównywalnej do tej posiadanej przez dyski komputerowe. Dyski twarde do rejestratorów samochodowych są więc niemal bez wyjątku urządzeniami półprzewodnikowymi, nie tylko mającymi o wiele mniejsze gabaryty, ale również satysfakcjonującą pojemność i szybkość pracy znacznie wyższą niż urządzenia optyczne czy standardowe karty pamięci. Półprzewodnikowe dyski nie są również narażone na uszkodzenia spowodowane wstrząsami.

Ostatnim wymaganiem, jakie często stawiamy rejestratorom jest ich wielkość. Duże urządzenia są bowiem nie tylko zauważalne, ale również w znacznym stopniu ograniczają widoczność kierowcy, lub też zabierają za dużo miejsca na pulpicie. Nowoczesne rejestratory są natomiast montowane w slotach na urządzenia samochodowe, a sama kamera znajduje się zwykle obok lusterka, i nie tylko nie przeszkadza w żaden sposób kierowcy, ale również jest prawie niezauważalna dla osób znajdujących się poza pojazdem.

 

Nowoczesne rejestrator do samochodu
Przewiń na górę