Ocieplanie domu pianą poliuretanową

Każdy kto posiada własny dom ten zapewne doskonale wie jak ważną kwestią jest odpowiednia termoizolacja. Dzięki niej można efektywnie zatrzymywać ciepło w pomieszczeniu. Tym samym w naszym portfelu zostanie więcej gotówki. Od jakiegoś czasu ocieplanie domów wyniesiono na zupełnie inny poziom. Wszystko to za sprawą specjalnych technik tworzenia termoizolacji. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest ocieplanie pianką PUR. 

Efektywne ocieplanie domów 

profesjonalne ocieplenia pianką pur w mazowieckimDomy, które nie posiadają warstwy termoizolacyjnej są znacznie droższe w utrzymaniu od domów ocieplonych. Wiele osób się już zdążyło o tym przekonać. W związku z tym należy zadbać o to aby nasz dom taką warstwę posiadał. Od jakiegoś czasu bardzo często słyszy się o ocieplaniu wspomnianą wcześniej pianką poliuretanową lub też wełną mineralną. Jeśli chodzi o kwestię jaką są profesjonalne ocieplenia pianką PUR w Mazowieckim można obecnie z łatwością znaleźć sprawdzone firmy, które się tym zajmują na co dzień. Do tworzenia warstw termoizolacyjnych opartych o piankę PUR stosuje się piankę otwarto lub też zamkniętokomórkową. Ta pierwsza ma tę przewagę, że jest w stanie skutecznie przepuszczać parę wodną. W efekcie znacznie zmniejszane jest ryzyko występowania mostków termicznych, które mogą doprowadzać do powstawania pleśni w budynku. Mostki termiczne również osłabiają tynk. Pianka zamkniętokomórkowa nie ma już zdolności przepuszczania pary wodnej ale za to przejawia nieco lepsze parametry odnośnie zatrzymywania ciepła. Chcąc zastosować piankę poliuretanową należy w pomieszczeniu odpowiednio zabezpieczyć najważniejsze elementy. W szczególności zwrócić należy uwagę na kwestię dotyczącą podłóg, na których mogą już znajdować się panele podłogowe czy inne tego typu materiały. Pianka poliuretanowa po uwolnieniu z pistoletu, którym jest nakładana zaczyna bardzo szybko się rozprężać. W efekcie tworzona jest jednolita warstwa termoizolacyjna, która jest w stanie skutecznie chronić budynek przed utraceniem ciepła z jego wnętrza. 

Na chwilę obecną dość dużo się słyszy na temat tworzenia termoizolacji pianką PUR na poddaszach. Niemniej jednak nie jest to jedyne miejsce, w którym pianka może zostać zastosowana. Obecnie piankę stosuje się również do ocieplania ścian w naszych budynkach.  Warto zauważyć, że już po kilku sekundach od nałożenia pianki na ścianę zaczyna ona przybierać właściwą postać. W związku z tym nie musimy nastawiać się na długotrwałe remonty. Nawet bardzo duże poddasze można ocieplić pianką w ciągu jednego dnia. 

Ocieplanie domu pianą poliuretanową
Przewiń na górę