Odpoczynek i nie tylko w Ustce

 

Oczekiwanie na urlop towarzyszy każdemu z nas. Wszyscy przecież uwielbiają wakacje oraz chwile oddechu od obowiązków w pracy i w szkole. Pytanie, gdzie odpoczywać, na pewno jest tą zasadniczą kwestią dla wielu z nas. Wybór jest ogromnie szeroki, a decyzja zależy od wielu czynników, od osobistych preferencji po atrakcje, jakie towarzyszą różnym regionom turystycznym w kraju i poza jego granicami. Z pewnością morze jest tym kierunkiem, na który decyduje się wiele osób. W zasadzie to najwięcej turystów wyjeżdża właśnie tam.

Atrakcje podczas wczasów w Ustce

wczasy ustkaMorze to na pewno kusząca perspektywa. Plaża i możliwość opalania, woda i możliwość kąpieli morskich, ryba i frytki plus wiele innych wakacyjnych atrakcji. Nad morze można wyjechać, by odpocząć, ale też by pozwiedzać lub spędzać czas aktywnie. To świetna opcja dla par, ale też rodzin oraz oczywiście grup młodzieżowych. Jednym z kierunków jest Ustka, która proponuje szeroką gamę możliwości spędzania wolnego czasu. Oczywiście jeśli idzie o wczasy Ustka oferuje plażowanie. Możliwość leżenia na piasku i opalania to, nie ma co ukrywać, jedna z najbardziej popularnych opcji wakacyjnych aktywności. W tej miejscowości można nie tylko korzystać z plaży oraz uroków Bałtyku. Sam spacer po molo to świetny sposób na spędzenie czasu. Podobnie jak przechadzka po nadmorskiej promenadzie. Deptak pełen jest turystów, którzy zaglądają przy okazji do okolicznych knajp i restauracji. Między innymi dlatego Ustka cieszy się ogromną popularnością wśród odwiedzających turystów. Ten wakacyjny kurort to również wiele ciekawych miejsc do zobaczenia, a historyczne obiekty to punkty obowiązkowe dla zwiedzających. Nad morzem wyłania się choćby latarnia. Podczas spaceru po molo lub promenadzie warto zdecydować się na wejście do niej i pokonanie schodów zabytku na górę. Co dostaniemy w zamian za taką wspinaczkę? Wspaniały widok na morze i możliwość podziwiania panoramy miasta oraz okolicy. Wielbiciele historii powinni też zobaczyć bunkry i zajrzeć na trzecie molo, rozpoczętą, ale nie zakończoną hitlerowską inwestycję.

Oczywiście na tym nie kończą się atrakcje, które dla wczasowiczów oferuje Ustka. Przebywając na wakacjach w tym mieście,  warto usiąść na ławeczce Ireny Kwiatkowskiej albo zajrzeć do Muzeum Chleba. Poza tym to świetne miejsce na przykład dla rowerzystów. Bez kłopotu znajdzie się tam ścieżki dla jednośladów, a możliwość podziwiania okolic z perspektywy roweru jest na pewno bardzo interesująca. Warto także w ten sposób spędzić część wakacji.

 

Odpoczynek i nie tylko w Ustce
Przewiń na górę