Okazałe i zdrowe miskanty olbrzymie oraz sadzonki

 

Trawy ozdobne są coraz bardziej popularne w ogrodach. Wszystko za sprawą źdźbeł oraz zielonych pędów prawie przez cały rok. Warto pamiętać, że wśród nich są zarówno wysokie i niskie gatunki, które będą pasowały do każdego ogrodu. Jeżeli chcemy wyeksponować je na działce, możemy sadzić je w grupie. Na szczęście ich pozyskanie nie jest trudne. Wystarczy w odpowiednim terminie wsadzić je na miejsce stałe lub do donicy.

Sadzenie miskanta olbrzymiego oraz jego sadzonek

miskant olbrzymi sadzonkiAby pozyskać nowe okazy miskanta wystarczy w odpowiednim terminie kupić sadzonki w internecie lub sklepie ogrodniczym. Taki miskant olbrzymi sadzonki są dostępne od wiosny do jesieni. Warto kupić je w specjalistycznych szkółkach, dzięki czemu będziemy pewni, że mamy zdrowe rośliny i dobrze przyjmą się na nowym miejscu. Trawa ta znana jest również pod nazwą trzcina chińska i dorasta do dość sporych rozmiarów. Nie ma dużych wymagań uprawowych. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym i bardzo dobrze rośnie na każdym typie gleby ogrodniczej, lecz najlepsze dla niej jest podłoże piaszczysto-gliniaste z niskim poziomem wód gruntowych. Warto pamiętać, że roślina nadaje się do donic oraz dużych pojemników. Najbardziej efektownie jednak wygląda sadzona w grupie lub na rabatach pomiędzy kwitnącymi roślinami wieloletnimi lub jednorocznymi. Warto również pamiętać, że kępy miskanta należy ścinać na wiosnę, dlatego roślina ta nie nadaje się do sadzenia na żywopłoty lub do osłaniania przed wiatrem. Roślina potrzebuje kilka miesięcy, aby osiągnęła ponownie duże rozmiary i spełniała swoją funkcję. Gdy przychodzi zima gatunek ten warto okryć specjalną włókniną, która zabezpieczy ją przed mrozem oraz wokół bryły korzeniowej położyć stos suchych liści. W ten sposób ochronimy roślinę przez zimnem i sprawimy, że przetrwa ona nawet najsilniejsze mrozy. Dużo wrażliwsze okazy są te sadzone w donicach, dlatego powinniśmy szczególnie starannie dbać o niej. Wszystkie egzemplarze niezależnie gdzie są sadzone powinny być podlewane umiarkowanie i ustawione w odpowiednim stanowisku. Dzięki temu będą one pięknie wyglądały i zdobiły ogród przez wiele sezonów.

Wybór sadzonek miskanta nie jest trudny. Wystarczy wybrać odpowiednią szkółkę roślin, dzięki której będziemy mieć pewność, że rośliny dobrze się przyjmą w ogrodzie. Warto pamiętać, że uprawa takich okazów nie jest trudna. Wystarczy zapewnić mu odpowiednie stanowisko oraz regularnie nawadniać, a wiosną przycinać pędy. Aby mieć piękny ogród warto wybrać chociaż jeden okaz, który będzie okazale się prezentował w pojedynkę.

 

Okazałe i zdrowe miskanty olbrzymie oraz sadzonki
Przewiń na górę