Opieka nad osobami starszymi w Domu Seniora w Łodzi

Chyba większość z nas marzy, aby dożyć spokojnej starości i do samego końca być w pełni niezależnym od innych i samodzielnym. Niestety na taką starość może liczyć niewiele osób, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków po 80 roku życia, a nawet wcześniej wymagana jest stała opieka i kontrola seniora, m.in. pod względem spożywania regularnych posiłków i przyjmowania określonych lekarstw. Kolejna kwestia to problemy natury psychicznej, m.in. choroba Alzheimera, która nie pozwala na samodzielnie podejmowanie decyzji w codziennym życiu. Nie każdy jednak ma możliwość zamieszkania z babcią, dziadkiem czy rodzicem, aby mu pomagać każdego dnia. Co w takiej sytuacji można zrobić?

Kiedy osoba starsza wymaga całodobowej opieki?

całodobowa opieka nad osobami starszymi łódźJeśli ze względu na pracę czy prowadzony tryb życia nie jesteśmy w stanie podjąć się pełnej opieki nad bliską osobą, która tego wymaga ze względu na stan zdrowia, to warto pomyśleć o umieszczeniu seniora w prywatnym Domu Seniora, gdzie będzie mieć zagwarantowaną odpowiednią pomoc. Należy jednak dokładnie sprawdzić, w którym konkretnie ośrodku jest realizowana całodobowa opieka nad osobami starszymi Łódź to spore miasto, w którym bez wątpienia istnieje kilka prywatnych placówek zajmujących się osobami starszymi, które wymagają 24-godzinnej pomocy. Warto wcześniej udać się na rozmowę z przedstawicielem kilku wybranych domów seniora, aby dowiedzieć się, jakie usługi są świadczone przez personel oraz jakie panują warunki w pokojach wszystkich podopiecznych. Dobrze sprawdzić też, czy i jakie zabiegi oraz badania są wykonywane podczas pobytu w ośrodku. Najważniejsze, aby nasz bliski czuł się tam dobrze i bezpiecznie – jeśli jest osobą leżącą o ograniczonym kontakcie z otoczeniem, to powinien mieć zapewnioną najlepszą opiekę lekarską. Z kolei w przypadku pełnej świadomości i dobrej sprawności fizycznej, warto postawić na ośrodek, w którym senior będzie mieć kontakt z innymi osobami w podobnym wieku, dzięki udziale w wielu dodatkowych zajęciach czy nawet wycieczkach.

Umieszczenie rodzica czy dziadka w Domu Seniora nie zawsze jest pozytywnie odbierane przez nasze społeczeństwo, jednak często jest to jedyne wyjście dla członków rodziny, aby zapewnić osobie starszej najkorzystniejsze warunki i pełne bezpieczeństwo. Nie należy oceniać postępowania innych, ponieważ dla nikogo tego typu decyzje nie są zbyt proste i oczywiste. Jednak, gdy nie ma się innego wyjścia a osoba starsza często sama dla siebie stanowi zagrożenie ze względu na postępującą chorobę, to Dom Seniora może być dla niej wręcz ratunkiem.

Opieka nad osobami starszymi w Domu Seniora w Łodzi
Przewiń na górę