Oryginalne misy tybetańskie – sklep

Od wieków, wiadomo że dźwięk może leczyć ciało, duszę i umysł człowieka. Misy tybetańskie wykorzystywane są w muzykoterapii od tysięcy lat. Poprawiają równowagę fizyczną, psychiczną, duchową i emocjonalną. Pomagają w odzyskaniu harmonii. Na Wyżynie Tybetańskiej mnisi buddyjscy opanowali sztukę leczenia dźwiękiem. W świecie zachodnim leczenie dźwiękiem jest wciąż nową metodą. Mimo że ma dużą grupę zwolenników zawsze znajdą się sceptycy, którzy będą kwestionować ich działanie.   

Zastosowanie mis tybetańskich

misy tybetańskie - sklepW kulturze zachodniej misy tybetańskie – sklep pojawiły się zaledwie 60 lat temu. W latach 60. XX wieku zachodni muzycy w Nepalu i okolicach Himalajów odkryli niezwykłe misy wydające dźwięki i sprowadzili je na tereny zachodnie. Ich pochodzenie jest niejasne, prawdopodobnie wynika z połączenia kultury buddyjskiej i szamańskiej. Dawniej sposób ich używania i zastosowanie było strzeżone przez tajemnicę i tabu. Jedna z legend, twierdzi że metal, z którego wyrabiane są misy pochodzi z meteorytu. Mówi się też, że były one wykorzystywane do rytualnego uboju zwierząt oraz jako instrumenty rolnicze. Wykonuje się je z siedmiu metali: złota, srebra, rtęci, miedzi, żelaza, cyny i ołowiu. Mają one za zadanie reprezentować ciała niebieskie: Słońce, Merkury, Wenus, Ziemia, Księżyc, Mars, Jowisz, Saturn. Podczas tworzenia nowej misy dodaje się do niej fragmenty starej, aby dać jej tak zwaną ,,duszę’’. Terapia dźwiękowa jest oparta na zasadzie rezonansu. Dla każdej osoby dźwięk jest dobierany indywidualnie. Proces wydobywania dźwięku na bieżąco kontroluje terapeuta, który dba o to, aby nasz umysł został uwolniono od toksycznych emocji. w ten sposób, zdrowe ciało, zaczyna wytwarzać swoją niepowtarzalną zdrową wibrację. Misy tybetańskie są wykorzystywane w specjalnym masażu. Misy układa się na plecach pacjenta. Następnie uderza się je specjalnymi pałeczkami wydobywając tym samym różnobarwne dźwięki, które wprowadzają wewnętrzną harmonię do organizmu człowieka. 

Harmonijne dźwięki odgrywają ważną rolę w rozwoju osobistym, zdobywaniu odwagi i pewności siebie. Misy tybetańskie są stosowane w leczeniu chorób, medytacji i relaksacji. Równoważą pracę półkul mózgowych, produktywność i twórczość. Pomagają uwolnić zablokowaną energię, zapewniają jasność umysłu, zwiększają kreatywność. Pomagają zapanować nad stanami lękowymi, gniewem czy atakami paniki. Kontrolują stany bezsenności i nadpobudliwość. Są przydatne w procesach rehabilitacji i rekonwalescencji po operacjach, zabiegach, wylewach, zawałach i udarach.

Oryginalne misy tybetańskie – sklep
Przewiń na górę