Osuszacze w domu i na budowie

Z problemem wilgoci występującej w domu mierzą się najczęściej mieszkańcy tzw. starego budownictwa. Zawilgocone mury potrafią bardzo utrudnić codzienne funkcjonowanie. Nieprzyjemny zapach w pomieszczeniach to nie jest jedyny problem. Największym zmartwieniem jest pojawiający się grzyb na ścianach i sufitach. Mieszkanie w takich warunkach stanowi realne zagrożenie dla zdrowia w szczególności najmłodszych mieszkańców. Jak poradzić sobie z problemem nadmiernej wilgoci?

Zastosowanie i modele osuszaczy

najlepszy osuszacz budowlany - cenaPrzyczyn wilgoci jest naprawdę wiele, dlatego pierwszym krokiem w walce z problemem powinno być sprecyzowanie źródła. W nowo wybudowanych budynkach może pojawić się tzw. wilgoć technologiczna. Po budowie czy też remoncie ściany i posadzki nie miały wystarczająco dużo czasu, aby wyschnąć, dlatego wilgoć zaczyna wychodzić w postaci wykwitów grzybowych. Dużym problemem jest zła hydroizolacja budynku lub całkowity jej brak. Mury domu zaczynają podciągać wodę, która wędruje coraz wyżej i pojawia się jako grzyb na ścianach. Przyczyną wilgoci może być także zła wentylacja pomieszczeń. Pamiętajmy, że każdego dnia podczas prania, gotowania czy mycia podłóg w domu wytwarzana jest duża ilość wilgoci, a ta z kolei musi znaleźć ujście. Do innych powodów wilgoci należy niesprawna instalacja wodno-kanalizacyjna, przeciekający dach, słaba termoizolacja budynku, czy też źle wykonany drenaż wokół domu. Po sprecyzowaniu i usunięciu przyczyny wilgoci trzeba poradzić sobie z jej skutkami. Najlepszym i najszybszym rozwiązaniem jest zastosowanie osuszacza, który szybko i sprawnie usunie z budynku całą wilgoć. Takie osuszacze doskonale sprawdzają się zarówno do codziennego użytku w domu (osuszacz domowy), jak i na budowie czy podczas remontu (osuszacz budowlany), a także w zakładach przemysłowych (osuszacz przemysłowy) i na basenach (osuszacz basenowy). Jeśli chodzi o najlepszy osuszacz budowlany – cena zależna jest od jego wydajności, która powinna być głównym kryterium wyboru odpowiedniego sprzętu. Im lepsza wydajność, tym szybciej osuszymy pomieszczenie. Modele o największych wydajnościach doskonale sprawdzają się podczas osuszania budynków po zalaniu, kiedy trzeba działać szybko.

Przemysłowe modele osuszaczy to z kolei urządzenia budowane na specjalne zamówienie, ponieważ najczęściej pracują na konkretnych liniach produkcyjnych. Modele domowe natomiast to urządzenia ciche, o estetycznym wyglądzie i niewielkiej, lecz wystarczającej do codziennego użytku wydajności. Pozwalają one regulować i stabilizować wilgotność powietrza w domu, zwiększając tym samym komfort mieszkania.

Osuszacze w domu i na budowie
Przewiń na górę