Ozdobne liny sizalowe

 

Komu z nas nie marzy się wspaniały, wykończony masą zdobień ogród? Przydomowe ogrody stanowią miejsca wypoczynku oraz spotkań z najbliższymi. Każdy z ogrodów zasługuje na porządną altanę, odpowiednio zaaranżowane miejsce na grilla oraz kącik zabaw dla najmłodszych. Zwłaszcza nasze dzieci uwielbiają różnego rodzaju atrakcje, takie jak huśtawki, zjeżdżalnie i piaskownice – w tych ostatnich zawiązują się przecież najlepsze przyjaźnie trwające nierzadko przez całe życie.

Liny sizalowe w naszych ogrodach

uniwersalna lina sizalowaŻeby jednak dogodzić wszystkim, ogród musi spełniać nie tylko zadania rozrywkowe i użytkowe, ale także musi posiadać osobliwy styl. Estetyczne wykończenie naszego zakątka to jeden z gwarantów tego, że będziemy się w nim czuli świetnie. Poza doborem odpowiednich mebli odpowiadających naszym oczekiwaniom zastosowanie w urządzaniu ogrodów znajduje także uniwersalna lina sizalowa. Świetnie sprawdza się w wielu gałęziach przemysłu – w budownictwie, w rolnictwie, w transporcie czy w żeglarstwie – jednak najlepiej sprawdza się do wykorzystania w zdobieniu zarówno wnętrza naszych domów, jak i ogrodów. Doskonale prezentują się meble wykończone liną sizalową oraz balustrady wykończone tym materiałem. Lina świetnie nadaje się także na zabawki-drapaki dla naszych pupili – psów i kotów – zapewniając im zabawę na długie godziny. My w tym czasie możemy się teleksować w naszym ulubionym hamaku – plecione liny z sizalu mają ogromną wytrzymałość zrywania, dlatego są materiałem w stu procentach bezpiecznym. Wykorzystuje się je także do konstruowania mebli ogrodowych – na przykład – ławek bujanych dla dwóch czy trzech osób. Świetnie sprawdzą się także w konstrukcjach typu mini plac zabaw z domkiem drewnianym – huśtawki, drabinki, zjeżdżalnia oraz mała ścianka wspinaczkowa to prawdziwa gratka dla dzieciaków. Dzięki linom nasze pociechy będą się mogły wspinać do swoich domków, w których spędzą wspaniałe chwile w gronie najlepszych przyjaciół. Dzięki dużej odporności na ścieranie są wyjątkowo bezpieczne i wytrzymałe.

Liny sizalowe pozyskiwane są z naturalnych surowców, nie barwią innych powierzchni oraz są odporne na działanie związków chemicznych. Dostępne są w rozmaitych długościach i grubościach – posłużą zatem jako element zdobiący nasze ogrody, ale także wnętrza naszych domów (te najmniejsze świetnie sprawdzą się jako stałe dekoracje salonów, łazienek czy sypialni). Są stosunkowo niedrogie, a ich zastosowanie jest wyjątkowo wszechstronne – od cumowania statków w porcie, poprzez holowanie samochodów, na estetycznym wykończeniu ogrodu kończąc.

 

Ozdobne liny sizalowe
Przewiń na górę