Pizza przez całą dobę

Zainteresował mnie ostatnio temat nocnych pizzerii. Nie stało się to bez przyczyny. Po prostu już kilka razy, podczas przechadzek po mieście, natknęłam się na takie lokale. Zaciekawił mnie ten temat. Oczywiście restauracji serwujących pizzę jest całe mnóstwo i nie one same w sobie wzbudziły moją ciekawość. Po prostu wiele z nich, także tych znanych mi od lat, zaczęło oferować jedzenie w porze nocnej. Zaczęłam się więc zastanawiać, jaki jest tego powód. 

Mam ochotę na pizzę 

pizzeria nocna w KrakowieLubię obserwować otaczającą mnie rzeczywistość i różne nowe zjawiska przyciągają moją uwagę. Gdy coś wpadnie w krąg moich zainteresowań, zgłębiam ten temat aż do momentu uzyskania satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Nie inaczej było z nocnymi pizzeriami. Postanowiłam przyjrzeć się im bliżej i zbadać, co jest przyczyną nowego trendu. W międzyczasie odkryłam, że pojawiła się nowa pizzeria nocna w Krakowie, na dodatek w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. Nie mogłam odpuścić tego tematu. Korzystając z narzędzi dziennikarskich, postanowiłam zebrać materiał do felietonu i porozmawiać z kilkoma właścicielami restauracji serwujących pizzę przez całą dobę. Zabrałam więc potrzebne rzeczy i wyruszyłam na spacer po Krakowie śladami pizzerii. Postawiłam na działanie spontaniczne, bez wcześniejszego umawiania się na spotkanie z właścicielami. Chciałam uzyskać jak najbardziej naturalne odpowiedzi. Na szczęście znalazłam wiele osób chętnych do rozmowy i podzielenia się swoim doświadczeniem. Okazało się, że sami klienci zaczęli zgłaszać zapotrzebowanie na takie usługi. Usłyszałam wiele ciekawych uzasadnień. Postaram się je uporządkować i przedstawić w syntetycznej formie. Nocna pizzeria przydaje się bardzo wszystkim tym, którzy pracują na nocnych zmianach. Mogą zamówić pizzę z dowozem i nie muszą być skazani na jedzenie kanapek. Mogą zjeść coś smacznego i ciepłego, nie tracąc przy tym czasu pracy na przygotowywanie sobie posiłku. Drugą pokaźną grupą, chętnie zamawiającą pizzę w nocy, są imprezowicze. Często zdarza się, że podczas przyjacielskiego spotkania kończy się jedzenie. 

Zamiast wychodzić na miasto w poszukiwaniu nocnych lokali, można po prostu sięgnąć po telefon i już po niedługim czasie delektować się doskonale przyrządzoną pizzą. Z usług nocnych pizzerii korzystają też często ci, którzy w natłoku obowiązków nie zdążyli w ciągu dnia zrobić zakupów. Pusta lodówka, gdy trzeba uczyć się w nocy albo wykonać jeszcze jakieś obowiązki, może przerażać. Na szczęście można zamówić pizzę. Trzeba przyznać, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Chyba sama zacznę z niego korzystać. 

Pizza przez całą dobę
Przewiń na górę