Plisy dopasowane do okien

Gotowe rolety są idealnym rozwiązaniem, ale tylko do standardowych okien. Natomiast w przypadku kiedy posiadamy większe lub nietypowe otwory okienne, to musimy zdecydować się na wykonanie osłony na specjalne zamówienie. Plisy okienne najczęściej możemy zauważyć w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach w blokach, ale również w lokalach biurowych, które posiadają niestandardowe kształty oraz wymiary okien.

Plisy na wymiar na duże okna

plisy okienne na wymiarWielu mieszkańców w kamienicach ma bardzo dobrą lokalizację, ale najczęściej znajdziemy tam bardzo wysokie okna, do których musimy zamontować plisy okienne na wymiar. Dobre plisy okienne będą nas nie tylko chronić przed słońcem, ale również przed przechodniami, którzy mogą zaglądać nam do mieszkania. Najczęściej klasyczne rolety oraz żaluzje dopasowane są do okien, które mają niestandardowe wymiary i niestandardowe kształty, więc w takim przypadku zupełnie się nie sprawdzą. Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj zakup plis okiennych na wymiar, które będą idealnie dopasowane do niestandardowego wymiaru okna. Do salonu oraz jadalni powinniśmy wybrać plisy jaśniejsze, a do sypialni powinniśmy wybrać plisy jak najbardziej zaciemniające, aby można było spokojnie się wyspać i nie martwić nadmiarem słońca. Plisy okienne są również idealnym rozwiązaniem do biur, które mają bardzo dużą przestrzeń przeszkloną. Wiele osób decyduję się na zakup plis okiennych, ponieważ możemy je zasuwać od góry do dołu lub od dołu do góry, dzięki czemu możemy dokładnie sterować poziomem światła, który ma wnikać do naszego wnętrza. Systemy takie bardzo często montowane są w gabinetach lekarskich, ale również w salach konferencyjnych oraz szkoleniowych. Takie rozwiązanie pozwala nam bardzo łatwo prowadzić prezentacje multimedialne albo przeglądać różnego rodzaju zdjęcia rentgenowskie. Plisy okienne produkowane są również od razu gotowe, ponieważ najczęściej pasują do standardowych okien w mieszkaniach w blokach. Jednak producenci zauważyli, że plisy okienne mogą być zbyt wąskie albo zbyt szerokie lub nawet zbyt długie i dlatego pozwalają klientom na zakupy plis okiennych na wymiar.

Plisy okienne, które dopasowywane są idealnie do konkretnego okna, będą przede wszystkim wyglądać elegancko, ale z drugiej strony będą funkcjonalne i na tym najbardziej zależy użytkownikom. Żaluzje plisowane, które będą idealnie przylegać do szyby, nie będą powodować tego, że przypadkowe światło wpada nam do pomieszczenia I będziemy mieli pewność, że przez wiele lat będą działać prawidłowo. Wybierając plisy na wymiar możemy wybrać odpowiedni odcień, a także wzór tkaniny oraz system montażu.

Plisy dopasowane do okien
Przewiń na górę