Polecana deratyzacja w Krakowie

Szczury i inne gryzonie potrafią nam dać mocno we znaki. Najczęściej spotkamy je w naszych piwnicach, śmietnikach, upodobały sobie również kanalizację. Walka z nimi jest konieczna, ponieważ rozmnażają się w ogromnym tempie i stwarzają poważne zagrożenie epidemiologiczne. To właśnie szczury były odpowiedzialne za przenoszenie chorób zakaźnych, jak ospa, czy dżuma. 

Kto w Krakowie zajmuje się deratyzacją? 

deratyzacja w KrakowieProblem ze szczurami mają niemal wszystkie polskie miasta. Gdyby nie systematyczna eksterminacja, szczury byłyby na każdej z ulic zjawiskiem tak powszechnym, jak ludzie. Samica szczura, w jednym miocie, może wydać na świat kilkanaście młodych. Zatem łatwo obliczyć, że tylko kilka samic, jest w stanie urodzić ponad setkę osobników, które bardzo szybko dojrzewają. Lecz żeby dojrzały potrzebują jedzenia. Dużo jedzenia. Dostarczaniem go zajmują się głównie matki. Jednak w naszych śmietnikach, czy piwnicach, grasują osobniki obojga płci. Kontakt z nimi może zakończyć się bardzo nieprzyjemnie. Bowiem nawet najmniejsze zadrapanie, o ugryzieniu nie wspominając, może skończyć się poważną chorobą lub zakażeniem. Dlatego należy unikać jakiegokolwiek kontaktu z nimi i przestrzegać przed tym swoje dzieci. Profesjonalna deratyzacja w Krakowie jest domeną wielu tutejszych firm. Świadczą one usługi w zakresie usuwania szczurów oraz innych gryzoni. Jednakże to szczury są głównym problemem i praktycznie dziewięćdziesiąt procent zleceń firm dezynsekcyjnych, dotyczy właśnie ich. Metod na usuwanie szczurów jest wiele. Jednak najlepiej sprawdzają się środki chemiczne. Najczęściej w postaci kolorowego granulatu, tabletek lub płynów. Szczury mają tendencję do uodparniania się na trucizny, ale nowoczesne receptury chemiczne eliminują je w bardzo szybkim czasie. Ze szczurami nie należy się konfrontować, gdyż kiedy poczują się zagrożone, mogą zaatakować. Z racji tego, że środowisko w jakim żyją pełne jest bakterii, mikroorganizmów i patogenów, których są nosicielami. Szacuje się, że niemal osiemdziesiąt pięć procent szczurów to nosiciele groźnych chorób. To bardzo wysoki współczynnik, którego nie można bagatelizować. 

Przedsiębiorstwa deratyzacyjne z Krakowa cieszą się bardzo dużą popularnością. Duża w tym zasługa bardzo profesjonalnego podejścia do klienta. Na swoje usługi, firmy zajmujące się deratyzacją dają gwarancję. Trzeba tu podkreślić, że ten zwyczaj nie jest normą w branży. Przedsiębiorstwa deratyzacyjne często są otwarte dwadzieścia cztery godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu.

Polecana deratyzacja w Krakowie
Przewiń na górę