Polecane mopy do mycia podłogi – vileda ultra

Sprzątanie to dla wielu osób niezbyt przyjemny obowiązek. Nie sposób Jednak utrzymać czystość w domu nie dokonując systematycznego sprzątania. Na szczęście obecnie istnieje wiele produktów oraz z gadżetów, które znacznie umilają chcę nieprzyjemną kwestię. Z pewnością w każdym domu przyda się dobrej jakości mop, który pozwoli na dokładne umycie podłogi oraz dotarcie do wszelkich zakamarków w których zbiera się kurz czy brud (jak na przykład pod szafkę czy łóżko). Jaki mop więc wybrać, aby spełniał on doskonale swoje zadanie?

Czy warto zainwestować w mop vileda ultra?

vileda mop ultraIstnieje co najmniej kilka bardzo popularnych modeli oraz marek mopów, które są dostępne na polskim rynku. Różnią się one między sobą przede wszystkim specyfiką, jak również ceną. Wśród najbardziej polecanych mopów do mycia podłogi różnego typu znajduje się vileda mop ultra, który jest dostępny w przeciętnej półce cenowej i doskonale sprawdzi się również dla osób bardzo wymagających. Jest on bardzo wygodny w użytkowaniu, a wkład do mopa można swobodnie prać w pralce oraz wymienić po kilku miesiącach użytkowania, kiedy stanie się już dość zniszczony. Jak jednak wiadomo sam mop to nie wszystko – warto do niego dobrać odpowiedni środek czyszczący, który ułatwi usuwanie zabrudzenia oraz wspomoże działanie nawet najlepszego mopa do mycia podłogi. Na rynku jest bardzo szeroki wybór różnorodnych płynów czyszczących do podłóg – posiadają one składniki aktywne, które usuwają zabrudzenia, nabłyszczają podłogę czy chronią kolory przed wyblaknięciem. Wystarczy jedynie odpowiednio dopasować środek myjący podłogi do rodzaju podłoża (parkiet, płytki, panele itd) oraz swoich preferencji – mowa tutaj przede wszystkim o zapachu.  Większość płynów do podłóg można z powodzeniem zakupić w granicach od kilku do kilkunastu złotych – a ich wydajność, nawet przy regularnym myciu podłogi raz w miesiącu jest bardzo duża. Nie poleca się mycia podłóg płynem do mycia naczyń czy korzystania z innych specyfików – mogą one wyrządzić więcej szkody aniżeli pożytku.

Sprzątanie w domu zazwyczaj leży na barkach kobiety. Z niektórymi obowiązkami jak na przykład z myciem podłogi świetnie poradzą sobie jednak dzieci czy nastolatkowie. Warto więc dokonać w domu sprawiedliwego podziału obowiązków i równo je rozdzielić pomiędzy domowników – wtedy sprzątanie stanie się znacznie krótsze i o wiele bardziej efektowne.  Regularność oraz systematyczność w sprzątaniu jest prawdziwym kluczem do sukcesu – warto więc zmywać podłogę co najmniej raz na tydzień (a wszelkie większe zabrudzenia wycierać z podłogi na bieżąco zwilżoną szmatką).

Polecane mopy do mycia podłogi – vileda ultra
Przewiń na górę