Polecane regały mobilne

Regały mobilne, zwane często regałami przesuwnymi, są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem. Ich instalacja wiąże się z licznymi korzyściami, w szczególności, gdy mamy do czynienia z niewielką powierzchnią magazynu lub wysoką ceną za metr kwadratowy wykorzystywanej powierzchni. Regały paletowe to regały mobilne o zmiennej konfiguracji na ruchomych podwoziach poruszających się po szynach, gdzie dostęp do poszczególnych palet uzyskuje się poprzez udostępnienie odpowiedniej ścieżki.

Zalety i zastosowanie regałów mobilnych

rekomendowane regały mobilneRegały przesuwne sprawdzą się w archiwach i muzeach, w których powierzchnia magazynowa jest znacznie ograniczona, a jednocześnie niezbędny jest łatwy dostęp do zbiorów. Znajdą zastosowanie w chłodniach, gdzie utrzymanie każdego metra powierzchni jest niezwykle kosztowne i z tego powodu jest ważne wykorzystanie skrawka przestrzeni. Generalnie, polecane są w miejscach, gdzie kubatura pomieszczenia nie pozwala na budowanie struktur takich jak antresole czy podesty. Rekomendowane regały mobilne, swoje miejsce znajdą także w magazynach i hurtowniach, dysponującymi ogromna liczbą przechowywanych towarów, które muszą być dobrze zorganizowane i łatwo dostępne. Wysokość i wielkość regałów mobilnych można w pełni dostosować do wielkości magazynu. Dzięki temu, znacznie łatwiejsze jest efektywne gospodarowanie przestrzenią. Montaż automatycznych systemów pozwala na bezproblemowy dostęp do wszystkich przechowywanych materiałów. Ruchoma podstawa na specjalnej szynie, po której porusza się regał, pozwala na optymalny komfort składowania materiałów w pomieszczeniach o niestandardowych wymiarach. Regał jezdny doskonale sprawdzi się w długim, wąskim magazynie, gdzie brakuje miejsca na dodatkowe korytarze dostępowe. W zależności od potrzeb, podstawa może być sterowana ręcznie lub elektronicznie. Istnieje możliwość zamontowania dodatkowych systemów zabezpieczających. Regał przesuwny może mieć dowolne wymiary, co pozwala na optymalne zagospodarowanie przestrzeni. 

Przy wyborze regałów, wiele osób zwraca uwagę na optymalizację kosztów składowania z zastosowaniem tego typu rozwiązań. Regał przesuwny pozwala w maksymalny sposób wykorzystać kubaturę pomieszczenia, gdyż jego wysokość może być dostosowana do wysokości pomieszczenia. Niewątpliwą zaletą jest łatwy dostęp do niezbędnych materiałów. Dzięki wyborowi odpowiedniego regału ze zdalnym systemem sterowania, przesuwanie regałów nie będzie problemem. z uwagi na liczne systemy blokujące, regały jezdne są niezwykle bezpieczne.

Polecane regały mobilne
Przewiń na górę