Poprawnie przechowywanie map

Każde biuro geodezyjne posiada w swoich zasobach dość sporą ilość map. Mapy w formie cyfrowej możemy przechowywać na dysku twardym swojego komputera. Na odpowiednio dużym dysku zmieści się naprawdę bardzo dużo plików graficznych z różnego rodzaju mapami. Trochę gorzej jest w przypadku, gdy mapy są w formie papierowej. Do przechowywania map w formie papierowej, musimy mieć odpowiednie miejsce. Musi to być takie miejsce w którym mapy będą ochronione przed zniszczeniem. Dzięki temu mapy przetrwają dłuższy czas.

Specjalistyczna szafa do przechowywania map

specjalistyczne szafy na mapyNajlepszym miejsce do przechowywania map papierowych są specjalnie do tego przeznaczone szafy. Specjalistyczne szafy na mapy zabezpieczają je przed zawilgoceniem i wszystkimi innymi czynnikami, które mogłyby spowodować zniszczenie się mapy. Szafy tego typu wykonane są ze stopu aluminium. Dzięki temu szafa jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, a im wytrzymalsza szafa, tym bezpieczniejsze mapy. Aluminium używane do produkcji tego typu szaf jest nie tylko wytrzymałe, ale także bardzo lekkie. Pozwala to na bardzo łatwe przesuwanie takiej szafy z miejsca na miejsce. Dość pokaźnych rozmiarów szafa na mapy wykonana z aluminium ważny nie więcej, niż kilkanaście kilogramów. Estetyka wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie, dzięki temu taką szafę możemy postawić u siebie w biurze, bez obaw o to, że nie wpasuje się w wystrój całego biura. Cała szafa usadzona jest na regulowanych nóżkach wykonanych z twardej gumy lub kauczuku, dzięki temu nie rysuje ona podłogi. Na mapy przygotowane są szufladki, w których składujemy mapy. Głębokość każdej szufladki to wartość od pięciu do dziesięciu centymetrów, pozwala to na schowanie w każdej jednej szufladce dość pokaźną ilość map. Jedna szafa posiada od kilku do nawet kilkunastu takich szufladek. Każda z szuflad usadzona jest na kółkach, które prowadzone są po metalowych szynach. Każde kółko jest łożyskowane. Na jedną szufladę przypada takie cztery kółka. Dzięki temu każda szuflada bardzo łatwo się wysuwa.

Szafy tego typu są ogólnodostępne. Jednym z lepszych miejsc, w których możemy dokonać takich zakupów, są internetowe sklepy. Kwota jaką musimy poświęcić na taką szafę uzależniona jest od modelu i rozmiaru szafy. Średnia cena za szafę z szufladami w formacie A3, to około tysiąca pięciuset złotych. Biorąc pod uwagę żywotność takiej szafy nie jest to duża kwota. Jedna taka szafa umożliwia jednoczesne przechowywanie kilkuset map. Na rynku są dostępne także większe szafy, umożliwiające przechowywanie kilku tysięcy map.

Poprawnie przechowywanie map
Przewiń na górę