Porównywarki ubezpieczeń pomogą sporo zaoszczędzić

Gdzie kupić ubezpieczenie samochodu, żeby zapłacić za nie jak najmniej? Można to zrobić przez internet lub u agenta ubezpieczeniowego. Chcąc znaleźć najtańszą opcję ubezpieczenia można skorzystać z porównywarek ubezpieczeń. To nic innego jak specjalnie przygotowane wyszukiwarki internetowe, które pokażą nam cenę ubezpieczenia dla wprowadzonych parametrów samochodu. Po wpisaniu wszystkich danych o pojeździe zobaczymy całą gamę towarzystw ubezpieczeniowych oraz ceny oferowanych przez nie ubezpieczeń.

Tanie ubezpieczenie można też znaleźć u agenta

tanie ubezpieczenia w szczeciniePorównywarki są bardzo łatwym sposobem na szybkie znalezienie najtańszego ubezpieczyciela. Można zaoszczędzić zarówno na ubezpieczeniu obowiązkowym OC jak i na ubezpieczeniu auto casco. Na znalezienie najlepszych ofert trzeba poświęcić około pół godziny. Przy korzystaniu z porównywarki bardzo ważne jest to, żeby dokładnie wprowadzić wszystkie dane samochodu. W tym celu najlepiej skorzystać z dowodu rejestracyjnego, bo do zrobienia kalkulacji potrzebne są dosyć szczegółowe dane. Kiedy uzupełnimy wszystkie formularze to zobaczymy propozycję ubezpieczeń z nawet kilkudziesięciu różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Porównywarki to jeden sposób, ale nie każdy przecież płynnie porusza się po internecie. Dlatego tanie ubezpieczenia w Szczecinie można znaleźć również w działających tam multi agencjach ubezpieczeniowych, które działają na terenie całego miasta. Jak sama nazwa wskazuje są to agencje pośredniczące w sprzedaży ofert wielu różnych towarzystw ubezpieczeniowych. U takiego pośrednika również można porównać wszystkie dostępne na rynku polisy, ale z tą łatwością, że nie trzeba niczego samemu wprowadzać do komputera. Wystarczy pokazać dowód rejestracyjny i odpowiedzieć na kilka zadanych przez agenta pytań. Pytania zawsze dotyczą się okresu bezszkodowej jazdy, na podstawie której można obliczyć należące się zniżki ubezpieczeniowe. A te dla ubezpieczeń obowiązkowych mogą sięgać nawet sześćdziesięciu procent. Po wprowadzeniu danych agent zaproponuje nam najtańsze ubezpieczenie samochodu.

Na ubezpieczeniu samochodu najwięcej mogą zaoszczędzić Ci, którzy chcą kupić polisę obowiązkową OC oraz ubezpieczenie dobrowolne auto casco. Przy tych dwóch opcjach koszty pomiędzy różnymi towarzystwami rozbiegają się nawet o tysiąc złotych. Przy ubezpieczeniu OC zakres polisy zawsze będzie taki sam, bo jest ściśle określony przez prawo. Jeśli chodzi o auto casco to możemy sobie dobierać poszczególne warianty i opcje dodatkowe do podstawowej wersji ubezpieczenia.

Porównywarki ubezpieczeń pomogą sporo zaoszczędzić
Przewiń na górę