Potrzebowałam tkaniny flanelowej

Już wkrótce miało się urodzić moje pierwsze dziecko. Jestem wziętą ekolożką, dlatego chciałam zadbać o to, żeby ubranka mojego dziecka były wykonane z najlepszej jakości materiałów. Słyszałam od wielu osób i dużo czytałam na temat tkaniny flanelowej. Często pojawiają się opinie, że jest jedna z najlepszych i najbardziej delikatnych tkanin, która jest dość mocno uniwersalna i nadaje się do szycia ubrań czy akcesoriów takich jak chociażby kocyki, prześcieradła czy pieluchy. Postanowiłam poznać więcej informacji na ten temat.

Zalety tkaniny flanelowej

tkanina flanelaPoszukiwania odpowiednich informacji na ten temat rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: tkanina flanela, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć ciekawą i rzetelną publikację na temat tkaniny flanelowej. Dowiedziałam się z niej, że flanela jest tkaniną bawełnianą w pełni higieniczną i antybakteryjną. Jej dużą zaletą jest to, że można ją prać i suszyć, a także sterylizować w temperaturze do 95 stopni Celsjusza. Dzięki temu flanela jest tkaniną antybakteryjną, polecaną nawet na wielorazowe pieluszki dla noworodków, a także do szycia ubranek czy artykułów takich jak cienkie kocyki czy prześcieradła. Flanela jest oficjalnie uznana za tkaninę medyczną, głównie ze względu na możliwość sterylizacji. Flanela jest bardzo miękka i delikatna. Nie drażni skóry i nie powoduje alergii ani odparzeń, ponieważ jest przewiewna i zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Wbrew pozorom tkanina flanelowa jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych. Jednakże, przy wyborze kolorowej flaneli należy wziąć pod uwagę, aby kupić taką, która jest naturalnie farbowana i nie zawiera sztucznych barwników, które mogłyby uczulać bądź też sprać się pod wpływem prania lub sterylizacji. Zachęcona takimi informacjami zdecydowałam się zakupić odpowiednią dla mnie tkaninę flanelową i stosować ją w pierwszych dniach życia mojego dziecka. Jak się już wkrótce okazało to był bardzo dobry wybór. Wybrana przeze mnie flanela okazała się bardzo wysokojakościowa.

Dużą zaletą takiej tkaniny flanelowej jest również to, że jest łatwo dostępna w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Praktyczną cechą flaneli jest dla mnie również to, że materiał ten nie gniecie się i po praniu lub sterylizacji w bardzo wysokiej temperaturze wystarczy ją odpowiednio rozwiesić. Byłam bardzo zadowolona z takiego materiału, tym bardziej że jest on dość uniwersalny i nadaje się do wielu wyrobów. Osobiście korzystam z flanelowych ubranek i pieluszek dla dziecka.

Potrzebowałam tkaniny flanelowej
Przewiń na górę