Powody, dla których warto stosować ziemię okrzemkową

Jeśli przygotowujesz się do zakupu ziemi okrzemkowej, to prawdopodobnie już wiesz, co to jest. Jeśli tego nie zrobisz, to powinieneś się dowiedzieć, po co ci to potrzebne. Ziemia okrzemkowa jest gęstym, włóknistym, drobnym proszkiem. Proszek ten można kupić w różnych formach. Możesz otrzymać proszek w torebkach, kryształkach, granulkach i innych.

Do czego można wykorzystać ziemię okrzemkową?

zdrowa spożywcza ziemia okrzemkowaZiemia okrzemkowa jest używana nie tylko do produkcji kompostu i ziemi, ale jest również używana w prawie każdej formie czyszczenia domowego. Użycie ziemi okrzemkowej może naprawdę sprawić, że Twój dom stanie się zdrowszym miejscem do życia. Chcesz wiedzieć, że twój dom jest pełen wspaniałej mieszanki składników odżywczych dla ciebie i twojej rodziny. To co możesz zrobić z ziemią okrzemkową jest niesamowite. Kiedy masz ziemię okrzemkową na swoim patio, możesz mieć wszystkie dobre bakterie potrzebne do utrzymania zdrowego środowiska. Możesz mieć te same bakterie, które dostałbyś po kąpieli w ziemi. Mogą one zapewnić ci świeże, zdrowe powietrze, gdy jesteś w domu. Jeśli pracujesz na swoim podwórku, możesz je wykorzystać do utrzymania czystości w tym miejscu. Ziemia okrzemkowa o jakości spożywczej jest bezpieczna do spożycia. Przechodzi przez układ pokarmowy w niezmienionej postaci i nie dostaje się do krwioobiegu. Należy jednak bardzo uważać, aby nie wdychać spożywczej ziemi okrzemkowej. Może to podrażnić płuca, podobnie jak wdychanie pyłu – ale krzemionka czyni go wyjątkowo szkodliwym. Wdychanie krzemionki krystalicznej może powodować zapalenie i bliznowacenie płuc, znane jako krzemica. Ten stan, który najczęściej występuje u górników, spowodował około 46 000 zgonów w samym 2013 r. Ponieważ zdrowa spożywcza ziemia okrzemkowa o jakości spożywczej zawiera mniej niż 2% krzemionki krystalicznej, możesz pomyśleć, że jest bezpieczna. Jednak długotrwałe wdychanie może nadal uszkadzać płuca. Krzem – nieutleniona forma krzemionki – jest jednym z wielu minerałów przechowywanych w organizmie. Jego dokładna rola nie jest dobrze poznana, ale wydaje się, że jest ważna dla zdrowia kości i strukturalnej integralności paznokci, włosów i skóry.

Ze względu na zawartość krzemionki niektórzy twierdzą, że spożycie ziemi okrzemkowej pomaga zwiększyć poziom krzemu. Ponieważ jednak ten rodzaj krzemionki nie miesza się z płynami, nie jest dobrze wchłaniany – jeśli w ogóle. Niektórzy badacze spekulują, że krzemionka może uwalniać małe, ale znaczące ilości krzemu, które może wchłonąć twoje ciało. 

Powody, dla których warto stosować ziemię okrzemkową
Przewiń na górę