Pracownicy tymczasowi do wynajęcia

Już od wielu lat pracuję w znanej i bardzo prestiżowej firmie doradczo-projektowej. bardzo lubię swoją  firmę i bardzo lubię swoją  pracę. Mogę bez przesady powiedzieć, że mocno jestem z firmą  związana, czuję się w niej niemal jak w domu. Znam ją też od podszewki i na sercu bardzo lezy mi jej dobro. Ponieważ przeszłam przez te wszystkie lata przez większość stanowisk w mojej firmie, wiem jak ona działa, wiem też, gdzie są jej jakieś słabości. Firma jest całkiem duża, zatrudnia kilkaset osób.

Outsourcing pracowników dla firm

opłacalny wynajem pracownikówMoja firma cały czas zdobywa wiele ciekawych projektów, prawie zawsze cały nasz zespół jest bardzo zajęty. Być może nawet jest tak, ze projektów mamy więcej niż możliwości przerobowych. Pracownicy też mają jakieś granice możliwości siedzenia po godzinach, nawet jeśli w perspektywie mają większą wypłatę lub odbiór dni wolnych za nadgodziny. Zdarzało się nie raz, że skarżyli się na przeciążenie pracą i nie chcieli więcej siedzieć po godzinach. Dlatego po kilku takich sytuacjach doszłam do wniosku, że potrzebujemy więcej ludzi. Jednak nie na stałe, tylko na okresy wzmożonej pracy przy projektach. Udało mi się znaleźć agencję pracy tymczasowej, która oferowała bardzo opłacalny wynajem pracowników. Po rozmowie z kierownictwem postanowiliśmy z oferty tej firmy skorzystać i na próbę wypożyczyć kilku pracowników do lżejszych prac biurowych. Okazało się, że pracownicy doskonale się sprawdzili i cały ten model wynajmowania pracowników w naszej firmie również zdał egzamin. Szczególnie podoba nam się to, że nie musimy podpisywać żadnych umów z pracownikami, podpisujemy jedynie umowę z agencją, ona natomiast wypożycza nam zatrudnionych przez siebie pracowników. Jest to dla nas układ idealny, ponieważ teraz już nie zdarzają się sytuacje, że nie ma komu pracować. Zawsze bowiem możemy skontaktować się z agencją i poprosić o przysłanie do nas odpowiedniej liczby pracowników, którzy wspomogą pracę naszego zespołu. Koszt takiej usługi jest dla naszej firmy  niewysoki i na pewno bardziej się opłaca niż zatrudniane tylu osób na stałe.

Coraz więcej firm korzysta z usług agencji pracy tymczasowej i decyduje się na wynajem pracowników., jest to doskonały pomysł, ponieważ takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla firmy. Firma nie musi w tej sytuacji zatrudniać pracowników, których zazwyczaj potrzebuje jedynie okresowo, są oni bowiem   zatrudnieni przez agencję, która jedynie tymczasowo wypożycza ich danej firmie. Dzięki temu bardzo łatwo można rozwiązać problem barku rąk do pracy.

Pracownicy tymczasowi do wynajęcia
Przewiń na górę