Pracuję jako księgowa w Toruniu

W szkole lubiłam przede wszystkim matematykę. Lubiłam rozwiązywać równania, dobrze radziłam sobie nawet z całkami, a w wolnych chwilach robiłam sudoku i zagadki logiczne. Wiedziałam, że w przyszłości będę miała pracę bazującą na liczbach, analitycznym myśleniu. Tylko takie zawody mnie interesowały. Dlatego też byłam w szkole z rozszerzoną matematyką, a potem studiowałam rachunkowość na uniwersytecie w Toruniu.

Księgowość to dochodowa branża

księgowa toruń cennikPo skończonych studiach pracowałam w biurze rachunkowym, ale potem poszłam na swoje. Teraz pracuję jako samodzielna księgowa toruń cennik. Stale podnoszę swoje kwalifikacje, żeby rozszerzać swoją działalność. Nie jest ona tak monotonna i nudna jak wiele osób myśli. Klienci bywają wymagający, a ich problemy zróżnicowane. Może to być wykonywanie pełnej księgowości, optymalizacja podatkowa, czy przejście ze ,,zwykłe” działalności na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Czasem muszę kilka dni siedzieć nad jednym problemem, żeby wszystkie tabelki się zgadzały. To mnie jednak nie nudzi, to rodzaj wyzwania. Mój cennik jest zależny od rodzaju usługi, ale jest dopasowany do średnich cen rynkowych. Nie chciałam się tanio cenić, bo ktoś by nie szanował mojej pracy. Jednak zbyt wysokie ceny by odstraszały i nie miałabym klientów. Toruń to nie jest bardzo duże miasto, ale jednak jest dużo przyległych wsi i tam też jest zarejestrowanych wiele firm. Pracuję głównie lokalnie, choć gdybym miała klienta z innego miasta i jego sprawę dałoby się załatwić zdalnie to takie zlecenie też bym przyjęła. W przypadku nietypowych prac dokonuję wyceny indywidualnie. Potem klient ją zatwierdza i ja się zabieram do pracy. Większość przychodzi z rozliczeniami rocznymi, księgami przychodów i rozchodów, czy wykazami środków trwałych. Bywają jednak bardziej wymagające osoby, które chcą kompleksowej obsługi swojego przedsiębiorstwa. Od PIT-ów, przez optymalizację, rozliczenia, kończąc na codziennej obsłudze i wklepywnaniu faktur. Oni mogą liczyć na abonament i wtedy płacą mi co miesiąc, a nie od konkretnego zlecenia. Dla mnie to też lepiej bo wiem, że taki klient szybko nie zrezygnuje z moich usług.

Praca jako księgowa na terenie Torunia jest dla mnie ciekawa i satysfakcjonująca. Nie zamieniłabym mojej profesji na żadną inną. Mogę się jeszcze wielu rzeczy nauczyć, a że prawo zmienia się średnio raz do roku to nie muszę się obawiać o nudę czy o brak klientów. Przeciętny Kowalki gubi się w przepisach i nie wie jak się rozliczać, a ja zawsze wtedy chętnie mu pomoge.

Pracuję jako księgowa w Toruniu
Przewiń na górę