Profesjonalna opieka nad seniorami

Od kilku lat obserwujemy niepokojące zjawisko jakim jest starzejące się społeczeństwo. Dotyczy to nie tylko naszego kraju, ale również większość państw dobrze rozwiniętych. Odnotowujemy spadek ilości urodzin w stosunku do zgonów. Jest to niepokojące ze względów finansowych oraz społecznych. Osoby w wieku senioralnym są samowystarczalne do pewnego momentu. Dopóki czują się w miarę zdrowe i sprawne doskonale radzą sobie, co niektóre nawet bardzo aktywnie spędzają czas. Sytuacja ulega drastycznej zmianie w chwili pogorszenia się stanu zdrowia.

Jak znaleźć opiekunkę dla osoby starszej?

opiekunki osób starszych w WarszawieKażdy człowiek doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w jego życiu przyjdzie taki okres w którym będzie musiał zwolnić i bardziej skupić się na sobie. Wiek senioralny, bo o nim mowa przebiega różnie u różnych osób. Często spotykamy uśmiechniętych starszych ludzi aktywnie spędzających czas na świeżym powietrzu lub w różnego rodzaju klubach zainteresowań. Są tacy, którzy podróżują chcąc nadrobić w ten sposób brak czasu w młodości i tacy którzy chętnie udzielają się przy różnego rodzaju okolicznościach. I to jest właśnie na szczęśliwa część okresu senioralnego. Jej przeciwieństwem jest niepełnosprawność i choroba. Osoby starsze bardzo często odczuwają różnego rodzaju dolegliwości związane z wiekiem, ich organizmy są mniej odporne więc częściej chorują. Największym jednak problemem jest niepełnosprawność. Często dochodzi do takiego stanu, że nie mogą pozostać bez opieki a tymczasem ich dzieci są nadal aktywne zawodowo i muszą pracować. Osoby często nie wyrażają również zgody na pobyt w domach opieki społecznej, twierdząc ze chcą do końca pozostać w swoich mieszkaniach. Wówczas jedynym sensownym rozwiązaniem jest wynajęcie opiekunki na kilka godzin. Szczególnym powodzeniem cieszą się opiekunki osób starszych w Warszawie, sprawdzone i cieszące się dobrymi opiniami o czym świadczą wpisy na portalach społecznościowych. Są to osoby posiadające odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. Cechuje je spokój, empatia oraz wrażliwość na chorobę i cierpienie drugiego człowieka. Ich zaletą jest dyspozycyjność, dyskrecja oraz rzetelność w wykonywaniu swoich obowiązków.

Bez problemu możemy im poświecić opiekę nad naszymi bliskimi. Zadbają o ich czystość i higienę. Przygotują i podadzą ciepły posiłek. Niektóre z nich mają wykształcenie medyczne mogą więc podawać leki, kontrolować parametry, wykonywać drobne zabiegi na przykład wstrzyknięcia. Są w stałym kontakcie z rodziną oraz lekarzem prowadzącym. Mogą zabierać seniora na spacer gdy jest taka możliwość lub organizować mu czas wolny w inny sposób.

Profesjonalna opieka nad seniorami
Przewiń na górę