Profesjonalne alkomaty elektrochemiczne

Sprzęt elektroniczny, zwłaszcza służący do pomiarów alkoholu we krwi, posiadał datę przydatności, po której używanie owego wyposażenia nie było wskazane ze względu na możliwość zużycia i wystąpienia nieprawidłowego pomiaru. Jako że nasz sprzęt był dość przestarzały, gdyż alkomaty służące do kontroli drogowych były przez nas używane nieprzerwanie przez ponad dziesięć lat, zdecydowaliśmy iż najwyższa pora na wymianę wyposażenia, zwłaszcza że i tak będzie ono niedługo wymagało zastąpienia nowszym i lepszym sprzętem.

Alkomaty dla służb mundurowych

alkomaty sklepWadliwy sprzęt i niedokładne pomiary poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu były często przyczyną dość nieprzyjemnych sytuacji spornych, które musiały być przez długi czas wyjaśniane. Tym razem, mając możliwość wybrania modelu który miał zostać wprowadzony do inwentarza, zdecydowaliśmy się na bardzo nowoczesny alkomat elektrochemiczny, używany od kilku lat przez zagranicznych kolegów. Był to o wiele lepszy i dokładniejszy sprzęt niż dotychczasowe alkomaty konwencjonalne, głównie z powodu nie tylko większej czułości na substancje kontrolowane, ale również ze względu na możliwość wyłączenia detekcji jakichkolwiek substancji, nie mających wpływu na funkcje motoryczne kierowców, aczkolwiek często mylone przez alkomaty z alkoholem. Urządzenia te były o wiele wygodniejsze w użyciu, gdyż umożliwiały dokonywanie kontroli bez zastosowania jednorazowych ustników, których zapas był stale wymagany, a które często były dość nieporęczne w użyciu i częściej niż rzadziej przeszkadzały w dokładnym skontrolowaniu osób, choćby z racji przepuszczania powietrza po nieumiejętnym odcięciu z folii. Skontaktowaliśmy się więc z jednym z największych sklepów internetowych dla służb mundurowych, gdyż tam najczęściej można było spotkać owe alkomaty sklep ten należał do największych, ale również najbardziej profesjonalnych sprzedawców wyposażenia dla mundurowych. Sprzedawcy aktywnie współpracowali z klientami, bardzo często proponując lepsze zamienniki sprzętu, lub umożliwiając przetestowanie wyposażenia przed zakupem.

Nie było więc żadnego problemu z otrzymaniem kilku urządzeń do przeprowadzenia testów terenowych i sprawdzenia ich faktycznego działania. Okazało się iż wszelkie opinie, wystawiane przez kolegów z całego świata były w zupełności uzasadnione, i dobrze opisywały zalety nowoczesnych alkomatów. Nie tylko były o wiele dokładniejsze, ale również wygodniejsze w użyciu, dzięki tak prostym zmianom w budowie jak zastosowanie wygodniejszego kształtu, czy zwiększenie ekranu tak, by odczyt był bardziej czytelny.

Profesjonalne alkomaty elektrochemiczne
Przewiń na górę