Profesjonalne firmy pogrzebowe z Warszawy

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak trudnym czasem dla każdej rodziny jest organizacja uroczystości pogrzebowych związanych ze śmiercią bliskiej nam osoby. Na szczęście ja nie musiałem nigdy zajmować się załatwianiem formalności związanych z tego typu sytuacjami, ale uczestniczyłem w wielu pogrzebach w mojej rodzinie. W mojej pamięci zapadł zeszłoroczny pogrzeb mojego dziadka w Warszawie, który stał na bardzo wysokim poziomie, do którego nie przywykłem mieszkając na co dzień w małej miejscowości na wschodzie Polski.

Godne pogrzeby w Warszawie

firma pogrzebowa - warszawaMój dziadek mieszkał był rodowitym Warszawiakiem i na co dzień mieszkał razem z siostrą mojego taty w stolicy. To właśnie na niej spoczywała w głównej mierze organizacja uroczystości pogrzebowych. Kiedy przyjechałem z rodzicami na pogrzeb od razu zauważyłem, że sama oprawa jest na zupełnie innym poziomie, niż w naszych stronach. Kuzyn powiedział mi, że była to jakaś znana firma pogrzebowa – Warszawa musiała trzymać poziom swoich usług, skoro mieszkają w niej nie tylko szeregowi mieszkańcy, ale też wiele znanych i zamożnych osób. Ponieważ dziadek był dla naszej rodziny kimś naprawdę ważnym to nikt się nie dziwił, że jego dzieci zdecydowały się na skorzystanie z jednego z najlepszych zakładów pogrzebowych w Warszawie. Wtedy pierwszy raz widziałem automatyczny system opuszczania trumny, dzięki czemu wszystko przebiegało bardzo profesjonalnie i było czuć, że to godne pożegnanie seniora rodu. Pogrzeb miał też oprawę muzyczną a mama powiedziała mi, że dębowa trumna, w której pochowany był dziadek też została kupiona w tym domu pogrzebowym. Ważne dla nas było też to, że jako przyjezdni spoza Warszawy mieliśmy zapewniony przejazd z Kościoła na cmentarz i późniejszą stypę specjalnymi busami. Było to dla mnie nowością, ponieważ w naszych okolicach cmentarze są zwykle bardzo blisko kościołów, a w Warszawie faktycznie goście mogliby się pogubić. Zdecydowanie lepszej jakości było tez nagłośnienie, które działało płynnie i bez szmerów ani zakłóceń.

W drodze powrotnej do domu podzieliłem się moją opinią na temat pogrzebu z rodzicami. Uznałem, że moim zdaniem pogrzeby zawsze powinny być przeprowadzane w taki sposób, dzięki czemu głównym tematem rozmów nie są problemy techniczne i różne wpadki zakładu pogrzebowego, ale rozmowy o samym zmarłym. Byłem pełen uznania dla warszawskich zakładów pogrzebowych i zdałem sobie sprawę, że w większych miastach usługi stoją na zdecydowanie wyższym poziomie niż na peryferiach Polski, chociaż byłem też przekonany, że z czasem wyższa jakość dotrze też i w nasze okolice.

Profesjonalne firmy pogrzebowe z Warszawy
Przewiń na górę