Reklama firmy w Internecie

Rynek firm sprzątających jest jednym z najszybciej rozwijających się w Polsce. Aby zdobyć klientów firmy te, jak każde inne, muszą pokazać się w Internecie i zwiększyć świadomość swojego istnienia swojej marki. Sposobów na to, aby zareklamować firmę jest bardzo dużo. Przy wyborze kampanii warto kierować się tymi najskuteczniejszymi dla branży, które poniżej omówimy.

Jak zareklamować się w Internecie?

firmy sprzątająceMarketing szeptany to jedna z najskuteczniejszych form reklamy, zwłaszcza zadowoli firmy sprzątające. Aby zdobywać rekomendacje, należy zmotywować aktualnych klientów do stania się ambasadorami marki. W zamian za zniżkę lub dodatkowe usługi ich zadaniem będzie polecenie twojej firmy do kolejnego klienta lub zostawienie opinii w miejscu do tego przeznaczonym. Z doświadczenia wiemy, że nie zawsze jest łatwo zdobyć taką opinię, ale na pewno warto się o nią postarać, ponieważ przyciągnie ona innych klientów. Firmę sprzątającą w Google można reklamować na dwa sposoby: SEO, czyli pozycjonowanie organiczne oraz SEM, czyli prowadzenie płatnych kampanii Google Ads. Oba sposoby działają najlepiej, jeśli są prowadzone równocześnie. SEO opiera się na trzech działaniach: pracy na stronie, czyli optymalizacji kody i jej struktury, dostarczaniu treści bogatych w słowa kluczowe i odpowiedniemu linkowaniu. Dzięki pozycjonowaniu klienci dotrą do ciebie, ponieważ wyświetli się im twoja firma sprzątająca na pierwszej stronie w wyszukiwarce Google. Z kolei Google Ads daje ci możliwość opłacenia fraz, na które się wyświetlisz swoim klientom, jeśli wpiszą takie w wyszukiwarkę Google. Możliwości tej reklamy nie skupiają się jedynie na wyświetlaniu na górze listy stron. Możesz również postawić na reklamę polegającą na wyświetlaniu się banerów reklamowych twojej firmy na stronach partnerskich Google lub YouTube. W tym przypadku ważne jest określenie grupy docelowej oraz geolokalizacji. Istotne dla skuteczności tej kampanii jest także określenie tematów stron, na których będzie można napotkać twoją reklamę. Na końcu możesz wybrać, czy chcesz zapłacić za kliknięcie w reklamę, czy za osoby, które weszły na twoją stronę.

W przestrzeni Social Media również możesz szukać potencjalnego klienta. Mnóstwo firm z całej masy branż prowadzi swoje kanały na Facebooku, czy Instagramie. Firmy oferujące usługi z zakresu sprzątania mogą prowadzić ciekawy kanał na przykład z treściami poradnikowymi. Mogą budować wizerunek eksperta, pokazać swoją organizację pracy i realizacje oraz współprace z klientami. Sprzątanie to wdzięczny temat, który może się dobrze sprawdzić na fan page. Dodatkowo fan page i usługi sprzątania można wesprzeć płatną kampanią, której celem będzie pozyskanie kontaktów do osób potencjalnie zainteresowanych współpracą.

Reklama firmy w Internecie
Przewiń na górę