Rodzaj infrastrkutury noclegowej w Kudowie Zdroju

Teren ziemi kłodzkiej jest bardzo mocno nastawiony na turystykę. Tendencję tę obserwujemy już od wielu lat. Sama Kudowa Zdrój, najbardziej na zachód wysunięty punkt ziemi kłodzkiej oferuje setki miejsc noclegowych o różnym standardzie. Jak wiemy, bazę hotelową kształtują konkretne miejsca obecne w danym ośrodku turystycznym. Dla przykładu, Warszawa jako stolica kraju i jego centrum biznesowe wykształciła się w oferowaniu wysokiej klasy noclegów dla biznesu. Spójrzmy, w jaki sposób i dlaczego w ten sposób ewoluowała kudowska baza noclegowa.

Przewaga pokojów gościnnych

pokoje gościnne kudowa zdrójPo pierwsze, Kudowa Zdrój to miejsce uzdrowiskowe. Poza sanatoriami dotowanymi za publiczne pieniądze, oferujące bazę noclegową dla kuracjuszy istnieją również sanatoria prywatne, uzdrowiska o charakterze prywatnym, a ostatnie dziesięciolecie przyniosło rozkwit w postaci inwestycji prywatnych w wysokiej klasy ośrodki kategorii SPA&wellness oferujące najwyższej klasy usługi rehabilitacyjne i zdrowotne. Wraz z infrastrukturą zdrowotną powstały oczywiście obiekty sportowe wspierające rehabilitację kuracjuszy: baseny, hotelowe siłownie i sauny. Po drugie, Kudowa Zdrój jest miejscowością silnie obleganą przez amatorów pieszych wędrówek górskich. Za pomocą czerwonego szlaku wychodzącego z centrum Kudowy Zdroju możemy dostać się w nieco ponad 3 godziny w okolice Błędnych Skał i na Szczeliniec, najwyższy szczyt Gór Stołowych, a w około 5 godzin możemy dostać się do Zieleńca i wejść na najwyższą górę polskiej części Gór Orlickich – Orlicę. Na potrzeby tej grupy osób, którym tak naprawdę do szczęścia po ciężkim dniu trekkingu potrzebny jest przede wszystkim dach nad głową i ciepłe i wygodne posłanie powstają liczne pokoje gościnne Kudowa Zdrój  to miejsce, gdzie tego typu obiekty bardzo często umiejscowione są w niewielkich kompleksach wypoczynkowych. Trzecią grupę turystów stanowią goście festiwali muzycznych w Kudowie Zdroju oraz w Dusznikach Zdroju, którzy również korzystają z infrastruktury gościnnej, pokojów gościnnych, ale dla których powstały również wysokiej klasy hotele oferujące międzynarodową jakość usług.

Wielka ilość pokoi gościnnych jest umiejscowiona wzdłuż czerwonego szlaku przecinającego Kudowę Zdrój. Tego typu rodzaj noclegu jest tańszą alternatywą dla hoteli, a w warunkach tutejszych oferować może bardzo wysoką jakość usług oraz ciekawy pakiet usług dodatkowych. Standardem jest posiłek, wykonywany zazwyczaj w warunkach i standardach domowych. Pokoje gościnne są również w bardzo dobrej komitywie z dużymi ośrodkami, dzięki czemu często oferują bezpłatny wstęp do infrastruktury sportowej którego z pobliskich hoteli.

Rodzaj infrastrkutury noclegowej w Kudowie Zdroju
Przewiń na górę