Rodzaje sztucznej skóry

Od kilku lat to zobaczyć można rosnącą popularność materiałów imitujących skórę. Ta naturalna jest coraz rzadziej używana ze względów etycznych, a także z powodu swojej ceny. Postęp technologiczny pozwolił na uzyskanie jej odpowiedników, które niemal niczym nie różnią się od oryginału. Materiały takie dostępne są w różnych kolorach, grubościach, posiadają także zróżnicowaną fakturę powierzchni. Również ich skład może się znacząco różnić. Z łatwością więc zakupić można takie, do których produkcji wykorzystano tworzywa sztuczne, jak również te uzyskane ze składników roślinnych.

Dostępność sztucznej skóry

sztuczne skóryRosnąca świadomość konsumentów na temat pozyskiwania materiałów użytkowych sprawiła, że zainteresowanie tymi odzwierzęcymi znacząco spada. Dlatego też sztuczne skóry coraz częściej zastępują te naturalne. Nie tylko pozyskiwane są one w o wiele bardziej etyczny sposób, ale również są o wiele przystępniejsze cenowo. Obecnie dostępnych jest bardzo wiele rodzajów tego typu materiałów, które kupić można już nawet za ułamek ceny produktów wykonanych ze skóry naturalnej. Oczywiście rynek obfituje także w wyroby luksusowe z takich materiałów, które odznaczają się wyższą trwałością i jakością materiału. Sztuczna skóra może być wykonywana z wielu różnych składników. Najtańsze i jednocześnie najczęściej wykorzystywane między innymi w przemyśle meblarskim są materiały wykorzystujące tworzywa sztuczne. W takiej sytuacji płat skóry sztucznej składa się z tkaniny, która służy za podkład i naniesionej na nią warstwy odpowiedniej mieszanki tworzyw o zakładanej grubości, w której odciska się wzór. W zależności od mieszaniny poszczególnych składników w pokryciu skóra taka może mieć różną trwałość na uszkodzenia mechaniczne. Obecnie wychodząc naprzeciw wymaganiom konsumentów, którzy korzystać chcą z ekologicznych i biodegradowalnych produktów, firmy finansują prace nad pozyskiwaniem produktów do wyrobu sztucznej skóry z roślin. Doskonały materiał tego typu udało się już wykonać między innymi z włókien ananasa czy agawy.

Sztuczna skóra jest coraz chętniej wybierana przez konsumentów, którzy korzystać chcą wyłącznie z produktów pozyskiwanych etycznie. Materiał ten dostępny jest obecnie na całym świecie, a do jego wykonania stosuje się różne składniki i technologie. Najtańsze materiały tego rodzaju wykonywane są zazwyczaj z tworzyw sztucznych. Obecnie jednak ze względu na rosnącą świadomość dotyczącą ochrony środowiska zakupić można także wiele odpowiedników pozyskanych z materiałów roślinnych.

Rodzaje sztucznej skóry
Przewiń na górę